"Войовничий Ганеш": що відомо про засудженого у РФ учасника Майдану

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

У Києві Олександр Разумов боровся із режимом Януковича, а тепер у російській колонії пророкує крах Путіна

У кінці березня нинішнього року 35-річний росіянин Олександр Разумов, якого в Росії засудили на 7 років за найманство і вербування до лав "Правого сектору" (ПС), попросив Петра Порошенка надати йому українське громадянство. У письмовому зверненні росіянин повідомив, що був активним учасником Майдану і "поширював серед жителів Російської Федерації правдиву інформацію про ситуацію в Україні". Тепер від української влади він чекає правової підтримки у підготовці позовів на перегляд своєї справи в Європейському суді. ТСН.uа вирішив з'ясувати, чим Разумов займався на Майдані і чи мав стосунок до ПС, як сам про це заявляв.

Судовий процес над Разумовим активно висвітлювали російські ЗМІ. Випускника Московського фінансово-юридичного університету і в минулому охоронця звинуватили у членстві в забороненому в РФ ПС і вербуванні до його лав знайомих поліцейських. На словах останніх та на фото з тренувальної бази ПС, зробленому навесні 2014 року, і було побудоване обвинувачення. Слідчий комітет РФ наполягав на тому, що "бойову та ідеологічну підготовку" в забороненій організації Разумов проходив від березня до травня 2014-го. У вересні 2015-го року Московський міськсуд засудив Разумова до семи років в'язниці загального режиму. Свою провину він не визнав.

Олександр Разумов_5
Олександр Разумов на навчальній базі "Правого сектору"

Мати Разумова – Ірина Бичкова – розповідає свою версію того, що сталося. За її словами, син дійсно їздив до Києва, щоб своїми очима подивитися, що відбувалося на Майдані, оскільки російській пропаганді не вірив. Про те, чим Разумов займався в Україні, вона майже не знає, але впевнена, що нічого незаконного син не робив: "Там якийсь табір був, по-моєму, в Чернігівській області. Мій син величезний за розмірами, приїхав туди – 170 кг десь. Фізичні дії ніякі не міг робити, тож його на кухні там поставили допомагати". 

Про дивну історію "вербування" поліцейських Ірина розповідає більш охоче. За її словами, у сина завжди було багато знайомих правоохоронців. Одразу після школи він вступив у міську дружину рідного Зеленограда і відтоді допомагав поліції наглядати за порядком у місті. З цієї ж причини його нерідко залучали у ролі понятого при затриманнях і обшуках. Після одного з таких затримань, розповідає Бичкова, її син розповів поліцейським, що насправді відбувається в Україні, а ті "напівкухонну розмову перевели в факт вербування" і вирішили, що з України він повернувся з завданням знайти "бойовиків" для війни на Донбасі.

Чим росіянин займався на Майдані, ТСН.uа розповів боєць полку "Азов" Андрій, який попросив не називати його прізвище. Про Разумова він згадує парадоксальні речі: не боявся лізти в бійку, майстерно вправлявся з холодною зброєю, сповідував кришнаїзм, називав себе нащадком Донських козаків. "Здоровий такий. "Войовничий Ганеш (бог мудрості в індуїзмі – ред.)" ми його називали. Від одного його удару люди падали. Носив ще ніж із собою такий великий – мачете. Розповідав, що зброї у нього вдома багато. Вірив, що і в Росію прийде революція. Радикальний він був, але необережний", - згадує "азовець". За його словами, додому з Майдану Разумов поїхав у лютому 2014-го. На прощання надіслав повідомленням свої контакти і традиційне "Слава Русі-Україні!". У червні 2014-го майданівці відновили спілкування в соцмережах і Разумов написав, що у вересні хоче приїхати до України і вступити до "Азову".

Олександр Разумов_1

Слова "азовця" підтверджує і мати Разумова. Наявність великої кількості зброї вдома вона пояснює тим, що син був мисливцем і на все мав дозволи. Правда, під час обшуку зброю вилучили і так і не повернули. Не згодна вона тільки з тим, що син був в Україні до березня 2014-го року.

Скільки часу Разумов провів в Україні не знають і у ПС. Прес-секретар партії повідомив ТСН.uа, що такої людини не пам'ятає, доручень вербувати прибічників йому ніхто не давав, а в тренувальний табір міг потрапити хто завгодно.

Утім, самому Разумову називати себе членом ПС це не заважає. Відбуваючи термін у виправній колонії № 5 Кіровської області Росії, він продовжує активно висловлюватися на підтримку України. "Разумов – дуже специфічна людина. Відкрито йде на конфлікт за ідею. Публічно пророкує крах путінського режиму", – розповідає ТСН.uа російський адвокат Дмитро Сотніков, який після візиту до п'ятої колонії оприлюднив звернення Разумова до Порошенка.

Державний адвокат засудженого – Гаряєва Байрта – коментувати ТСН.uа справу свого підзахисного категорично відмовилася. Його мати упевнена, що через страх. "Розумієте, якщо потрапиш у жорна нашої системи, – все", - спересердя розповідає вона, додаючи, що поки що в колонії у сина не була – надто дорого і складно для інваліда.

Порошенко на прохання Разумова про надання громадянства і правову допомогу не відповів.

Залиште свій коментар

Вибір редакції