Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Всеукраїнський диктант: учасників "підвів" новий правопис

Традиційний захід влаштували напередодні Дня української писемності.

Пів століття, вебкамера та "цифра" - саме ці три слова найчастіше підводили учасників "Диктанту національної єдності". Його написали традиційно напередодні Дня української писемності та мови, йдеться у ТСН.16:45.

Це вже дев’ятнадцятий диктант і перший після реформи правопису. У Києві добровільний іспит складали зірки українського шоубізу, чиновники, народні депутати та всі охочі.

У Національній бібліотеці імені Вернадського писали "Диктант національної єдності" найкращі старшокласники, народні депутати, актори та шоумени. Актриса Наталія Сумська в останню мить вивчає нововведення української мови. Врешті Олександр Авраменко зі штаб-квартири "Українського радіо" зачитує текст.

В аудиторії - повна тиша. Найменше хвилюються школярі та досвідчені учасники диктанту. А от для хореографа Влада Ями такий досвід перший. Чемпіон світу з бальних танців чесно зізнається, що помилок припустився, але про участь не шкодує: "Принаймні я дізнався ці нові правила, заради цього я й прийшов і раджу всім".

А от класична студентська підготовка в останню мить Наталії Сумській допомогла: "Якраз із нововведеннями я впоралася, а от, скажімо, "цифру" треба було взяти в лапки, я не взяла". 

Відео Які слова викликали труднощі в учасників Диктанту національної єдності

Його написали традиційно напередодні Дня української писемності та мови. Це вже 19 диктант і перший після реформи правопису. У Києві добровільний іспит складали зірки українського шоубізнесу, чиновники, народні депутати та всі охочі.  

Які слова викликали труднощі в учасників Диктанту національної єдності

За першою партою свою українську перевіряє перший секретар посольства Японії. Каже, для нього це знак поваги до України. І лише старшокласники-відмінники і старі, і нові правила українською мови знають напам'ять.

Уперше надсилати диктант можна було лише в електронному вигляді і протягом всього 15 хвилин. Правильний варіант тексту вже на сайті "Українського радіо". А тим, хто написав без помилок, згодом надійдуть символічні призи.

Кореспондент ТСН Дмитро Фурдак

Залиште свій коментар

Вибір редакції