Як не пропустити утворення тромбів під час коронавірусу: лікар розповів

Як не пропустити утворення тромбів під час коронавірусу: лікар розповів

Фото: Associated Press

Медик назвав ознаки тромбозів і розповів, як уникнути жахливих наслідків.

Люди часто помирають не від самої коронавірусної інфекції, а від спровокованих нею інфаркту, інсульту. Щоб уникнути таких ускладнень, потрібно лікувати хронічні захворювання. Про це розповів судинний хірург Клініки судинної хірургії Національного військово-медичного центру Міністерства оборони України "Головний військовий клінічний госпіталь" Олександр Борківец в інтерв'ю "Фактам".

"Важливо лікувати хронічні захворювання. Багато людей вважають, що таблетки - це зайве навантаження на організм. І препарат від тиску, який треба пити регулярно, приймають лише, коли його рівень підвищився. А гіпертонія, як і інші хронічні захворювання, на тлі коронавирусу може загостритися, призвівши до ускладнення. Люди часто помирають не від самої коронавірусної інфекції, а від спровокованого нею інфаркту, інсульту, гангрени нижніх кінцівок, нирковою або дихальної недостатності", - сказав лікар.

Також медик розповів, як зрозуміти, що в судинах утворюються тромби.

"Якщо це відбувається в капілярах, на шкірі часто з'являється висип. Через судинний спазм піднімається тиск. А на підвищення температури капіляри можуть реагувати не тільки розширенням, а й спазмом: шкіра бліда, а руки і ноги холодні", - розповідає Олександр Борківець.

Медик також назвав ознаки артеріального тромбозу - біль і відчуття холоду в ногах, оніміння, блідість шкіри. У такому разі людині потрібна негайна допомога. Якщо протягом шести годин кровообіг не відновити, може виникнути незворотня ішемія нижніх кінцівок, гангрена і подальша ампутація. Під час венозного тромбозу в ногах з'являються набряки, болі і синюшність.

"Артеріальний тромбоз часто виникає як ускладнення у пацієнтів із миготливою аритмією. Щоб попередити в шлуночках серця утворення тромбів (вони можуть "полетіти" в судини головного мозку або ніг), слід постійно приймати антикоагулянти. Особливо важливо це тим, хто хворіє COVID-19. Порушення ритму, висока температура, під час якої частота скорочень збільшується, призводять до серцевої і дихальної недостатності", - сказав лікар.

Медик наголошує, що у групі ризику є і пацієнти з варикозною хворобою, яким загрожує флеботромбоз.

"Вони, по-перше, хворіють, дотримуючись постільньного режиму, тобто стають малорухомими. А, по-друге, на тлі високої температури у них згущується кров - за рахунок малої кількості пиття, хворі п'ють недостатньо рідини", - додав Олександр Борківец.

Нагадаємо, у Великій Британії зафіксували 19 смертей від тромбозу після вакцинації AstraZeneca.

Новини світу: зв'язок між застосуванням вакцини від "АстраЗенека" та виникненням тромбозу ймовірний

Новини світу: зв'язок між застосуванням вакцини від "АстраЗенека" та виникненням тромбозу ймовірний

 

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус в Україні
Наступна публікація