Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Українцям дали прості, але дієві поради щодо поліпшення якості дихання.

Від забруднення атмосферного повітря, за даними Всесвітньої організації охорони здоров'я, щороку помирає 4 мільйони людей, а 90% дітей дихають токсинами. Однак кожен може поліпшити своє повітря, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Осінні канікули ведуча ТСН Марічка Падалко проводить разом з дітьми за містом на дачі. "Кожного разу, як ми приїздимо сюди в п’ятницю – це як маленькі канікули для всіх. Ми в прямому сенсі видихаємо", - зізнається вона. Навколо природа і жодних автострад. "Я відчуваю по самопочуттю. Я тут дуже глибоко сплю. Стільки годин глибокого сну за містом я ніколи не маю в місті. Моя мрія – тут жити", - зізнається Марічка. Сім’я проводить за містом третину року – всі вихідні й шкільні канікули.

Відео Штучне дихання: найдієвіші способи зменшити вплив отруйного повітря

Від забруднення атмосферного повітря, за даними ВООЗ, щороку помирає 4 мільйони людей. 90% усіх дітей світу дихають токсинами, зокрема, і в Україні. Команда ТСН зібрала лайфхаки, як допомогти собі зробити свіжий вдих.  

Штучне дихання: найдієвіші способи зменшити вплив отруйного повітря

Але навіть півтори дні на тиждень у зеленій зоні, подалі від труб та машин, покращують життя – так кажуть науковці. "У вас абсолютно зміняється настрій. У вас з’являються емоції, поліпшується працездатність", - кажуть фахівці. Але якщо втекти нікуди, можна влаштувати оазу просто в квартирі – рослини так само продукують чисте повітря. Хлорофітум, алое та інші виділяють такий потрібен у загазованих мегаполісах кисень, а міртове дерево – справжній фільтр, який чистить повітря в радіусі трьох метрів.

Єдина проблема: щоб повністю замінити вазонами систему кондиціонування, треба поступитися їм місцем. Рослин має бути багато. Шукати їм альтернативу в заняттях спортом посеред брудних вулиць – не дуже добра ідея. Крутити педалі чи бігати поруч із вихлопними газами небезпечно, адже на узбіччі – шалена концентрація отрути. "Коли це все розпилено в повітрі – це капець. Отруєння", - констатує терапевт Інна Бондаренко.

Лікарі радять навіть не стояти впритул до дороги, а зробити кілька кроків назад – і ви вже отримаєте менше шкідливих речовин із повітря. Токсини ж із організма чудово виводять овочі зеленого кольору, яких слід з’їдати мінімум 200 грамів на день. А ще краще – за один раз з’їсти одразу 300 грамів продуктів-детоксикантів жінці та 400 чоловікові. Плюс фрукти, ягоди і зелений чай. Допоможе навіть банальне провітрювання, бо затхле повітря отримує, крім пилу, часточки бактерій. Не варто цим займатися лише коли надворі смог або відчутний гар. Тоді більш дієвим стає вологе прибирання вдомі. "Тоді ці крупні часточки осідають на вологу поверхню", - каже пульманолог.

Кореспондент ТСН Людмила Бадалян

Залиште свій коментар

Вибір редакції