Журналістів одягнуть у спецжилети, щоб їх більше не били силовики

Журналістів одягнуть у спецжилети, щоб їх більше не били силовики

Експерти примирять журналістів та силовиків / Фото: УНІАН

Експерти примирять журналістів та силовиків за допомогою спеціальних жилетів та тренінгів з поведінки.

Учасники засідання міжвідомчої робочої групи з аналізу стану додержання в Україні законодавства про свободу слова та захист прав журналістів обговорили способи активізації діалогу між правоохоронцями і працівниками ЗМІ з метою вироблення зрозумілих для обох сторін правил поведінки.

Про це йдеться у повідомленні прес-служби президента України.

Так, директор Інституту масової інформації Вікторія Сюмар висловилася за доцільність використання світового досвіду в цій сфері. Вона, зокрема, запропонувала обміркувати питання щодо введення в Україні практики ідентифікації представників ЗМІ, які працюють на масових акціях. Може йтися, наприклад, про жилети, за якими правоохоронці зможуть відрізняти журналістів, йдеться у повідомленні.

Сюмар, крім того, висловилася за важливість проведення спільних тренінгів щодо поведінки правоохоронців і журналістів та ознайомлення представників ЗМІ з інструкціями правоохоронців, що стосуються їхньої поведінки з представниками медіа. "Інакше ситуація просто виходить з-під контролю, ми отримуємо дуже серйозне протистояння між журналістами та силовиками", – заявила Сюмар.

Заступник Генерального прокурора Євген Блажівський підтримав ідею спільних тренінгів і підкреслив важливість налагодження діалогу між правоохоронцями і журналістами. "Зрозуміло, корисними будуть тренінги щодо того, як поводитися правоохоронцям, коли поруч представники ЗМІ. Так само будуть корисними поради працівникам ЗМІ", – сказав він.

За даними прес-служби, учасники засідання також наголосили на важливості використання світового досвіду з даного питання, зокрема напрацювань ОБСЄ.

З цього приводу спеціаліст із моніторингу й дослідження Бюро представництва ОБСЄ з питань свободи ЗМІ Ілля Догель зазначив, що у 2007 році ОБСЄ підготувала доповідь, яка містить рекомендації правоохоронцям і журналістам щодо їх роботи під час публічних акцій – без взаємних перешкод. "Ми із задоволенням надамо цей документ робочій групі", – зазначив Догель.

Читайте також:

Беркутівець вибачився перед побитою ним журналісткою

У Запоріжжі на відкритті пам’ятника Сталіну побили журналіста

Російським ЗМІ закривають рота: у "забороненому списку" 5 мільйонів слів

Творчий вечір Гафта закінчився побиттям знімальної групи ТСН

Стоп цензура: Рада намагається придушити свободу слова

Повʼязані теми:

Наступна публікація