Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Зламаний двигун чи помста росіян: озвучені перші версії затримання українських рибалок на Азові

За законами, нічого подібного відбуватися не мало б, але РФ укотре демонструє зневагу до правових норм.

Двоє рибалок, що напередодні зникли на Азовському морі, опинилися в російському полоні. Вони вийшли на промисел із Бердянська рано вранці, зв’язок з ними обірвався того ж дня, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Спочатку рідні намагались розшукати зниклих самотужки, згодом до пошукової операції долучилася морська координаційна рятувальна служба. У море вийшов пошуковий катер, про зникнення людей оповістили прикордонників та усі судна, які перебували на рейді, але згодом дружині одного з рибалок зателефонував чоловік із Єйська у Краснодарському краї РФ. Стало зрозуміло, що українців за невідомих обставин затримали російські прикордонники. "Ми можемо припустити, що у них зламався двигун, що їх віднесло у відкрите море, але всі ці питання вже будуть з’ясовані у ході слідства", - прокоментувала ситуацію речник ДСНС у Запорізькій області   Юлія Баришева.

ВідеоДвоє рибалок, що зникли на Азовському морі, опинилися в російському полоні

Про це один з чоловіків повідомив телефоном своїй дружині. За її словами, дзвонив він з Єйська, що в Краснодарському краї. За попередніми даними, рибалок, які вийшли у відкрите море з Бердянська, затримали російські прикордонники.

Двоє рибалок, що зникли на Азовському морі, опинилися в російському полоні

Олена Палько твердить, що спілкування з чоловіком тривало не більше хвилини, і суть обвинувачень він переказати не встиг. "Він вийшов на зв’язок, сказав, що затриманий російською прикордонною службою. Я більше нічого не знаю", - каже вона. Відтак де саме і за що затримали українців, невідомо. Попри збройний конфлікт, між Україною та Росією діє міжнародний договір про спільне використання Азовського моря та навіть Керченської протоки. Згідно з документом, це є внутрішні води двох держав без жодних демаркаційних ліній. Ситуацію намагається прояснити українське МЗС – до Єйська уже вирушив консул, оскільки телефоном російські прикордонники відмовилися надавати будь-яку інформацію про перебування українців. 

Джерела ТСН припускають, що викрадення наших рибалок може бути помстою за арешт російського сейнера "Норд". У кінці березня це судно з кримською пропискою та дев’ятьма членів екіпажу в Азовському морі затримали українські прикордонники через порушення правил в’їзду-виїзду з окупованої території та незаконний вилов риби. Справа про це порушення зараз перебуває в суді. У травні РФ також затримала інше рибальське судно з українцями поблизу Криму та звинуватило рибалок у нелегальному вилові риби.

Кореспондент ТСН Яків Носков

Залиште свій коментар

Вибір редакції