Значну частину України затягнуло димом від пожеж

Дата публікації
Перегляди
1705
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Значну частину України затягнуло димом від пожеж

По всій Україні пожежники гасять вогонь

Важко дихається мешканцям великих міст на обидвох берегах Дніпра.

Майже по всій Україні горять торфовища, ліси та поля. На задуху та сморід скаржаться жителі великих міст від сходу до заходу, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Під Черніговом горить торф. Через аномальну засуху води у меліоративних каналах майже не лишилося. Гасити пожежу немає чим.

Сморід іде також зі сміттєзвалища. Там вогонь спустився у середній шар, тому вода вже не допомагає, хоч виливають її до 40 тонн щодоби. Щоб перекрити полум'ю доступ до кисню, звалище засипають землею з піском

Біля Полтави пожежі у екосистемах почалися одночасно в кількох районах. Горять торфовища, площею від трьох до 13 гектарів. У регіоні також бракує води для гасіння вогню.

З пожежею у лісі площею майже 50 гектарів довелося боротися надзвичайникам на Хмельниччині. Її вже ліквідували. Полум'я зупиняли екстренною вирубкою лісу і додатковими мінералізованими смугами.

Торфовища, ліси та поля горять майже по всій Україні

Торфовища, ліси та поля горять майже по всій Україні

Палають дерева і на Прикарпатті. А от на Кіровоградщині димова завіса, ймовірно, принесена вітром з київських торфовищ.

У Рівному дихають смогом, який несе з очисних споруд. Там тліють нечистоти. Рятувальники кажуть, що відкритого вогню немає, але осередки тліють на глибині до двох метрів.

Причиною майже всіх пожеж вогнеборці називають людський чинник. Українці самі підпалюють сухостій, а зупинити поширення вогню вже не можуть.

Як уже повідомлялося, Кременчук та частину Полтавщини затягнуло димом. На Полтавщині є осередки займання сухої трави, а також вже кілька днів горять торфовища у Глобинському районі.

Кореспондент ТСН Алла Скорик

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
1705
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація