Депутати називають хабарем допомогу хворим дітям

Дата публікації
Перегляди
2230
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Депутати називають хабарем допомогу хворим дітям

Кандидати в нардепи не ризикують допомагати перед виборами

Кандидати в нардепи бояться, щоб допомогу не розцінили як хабар виборцю.

Для одних вибори - це шанс підзаробити. Для інших - змога отримати приємну дрібницю - продпайок, ковдру чи шкільну форму для дитини. Для когось же - це надія вижити, розповідає програма "Гроші".

Владику - майже 2,5 років. У хлопчика вкрай складна та рідкісна недуга - мукополісахаридоз. Фізичне та психічне здоров'я малюка руйнує неправильний обмін речовин в організмі.  Таких дітей в Україні тільки п'ятеро. Ліки проти цього захворювання існують. Але коштують дуже дорого - 120 тисяч євро на рік. В інших країнах з мукополісахаридозом успішно борються. Але в Україні немає закону про рідкісні хвороби, тому немає грошей у бюджеті. 

Журналісти програми "Гроші" радять батькові Владика, Руслану, звернутися до партій та кандидатів-мажоритарників, які йдуть до парламенту. Він телефонує до представників кандидатів у нардепи, щоб домовитися про зустріч. Але не зізнається, що розмова фіксується. Чоловік розповідає, що в сім'ї велика біда - тяжко хвора дитина і потрібні великі кошти на лікування. Але бажаючих допомогти не знайшлося.

Та й при особистій зустрічі майбутні депутати та їх помічники пояснюють, що допомогти не можуть, бо це буде розцінено як хабар виборцю.  В іншій приймальні скаржаться на те, що їх партія бідна, хоч і активно рекламується. В наступному кабінеті запевнили, що важкохворим вже активно допомагають.

За результатами походів на благодійний рахунок для Владика надійшло 20 тисяч гривень. Але цих коштів не вистачить хлопчику навіть на тиждень лікування.

Мати ще однієї хворої дитини, Катерина, на допомогу кандидатів у народні депутати не сподівається. Її надія - лише звичайні люди, які будуть не байдужими. Жінка вже зверталася в Генпрокуратуру, щоб змусити Міністерство охорони здоров'я таки допомогти. Поки що безрезультатно.


Кандидати в нардепи бояться, щоб допомогу не розцінили як хабар

Кандидати в нардепи бояться, щоб допомогу не розцінили як хабар

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
2230
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація