Сім "так" Порошенко

Сім "так" Порошенко

У Парижі ми погодилися віддати Донбас і дати дорогу бойовикам в український парламент.

Уповноважений президента з питань мирного врегулювання конфлікту на Сході Ірина Геращенко всіма силами намагається надати політичний вага незначним по суті домовленостей президента Порошенка в Парижі. І тим самим виправдати їх існування.

Точніше, виправдати їх відсутність.

Точніше, виправдати їх відповідність всім побажанням Путіна.

А якщо бути до кінця точним – віддати схід України в руки Росії. Після чого, провівши вибори на окупованих територіях, дати можливість законно прийти в український парламент чи Кабмін тим, хто ще вчора руйнував цілісність України.

Опублікована на сайті Української правди стаття пані Геращенко, в якій вона пише про "здобутки" української дипломатії – це досконалий у своєму виконанні фарс.

Розберемо по пунктах.

"У Москві розраховували шляхом погроз та підняття ставок примусити нашу державу здійснити низку небезпечних кроків. Тому ми відстояли сім НІ з таких питань":

1) "Переглянути зміни до Конституції у частині децентралізації з урахуванням вимог бойовиків, продиктованих Москвою і спрямованих на послаблення нашої держави", - пише пані Геращенко.

2) "Прийняти новий закон про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей і забезпечити набуття ним чинності – до обрання легітимних представників регіону".

3) "Ухвалити новий спеціальний закон про місцеві вибори на тимчасово окупованій частині Донбасу, який би ґрунтувався на пропозиціях, що суперечать українському законодавству та міжнародним стандартам і створюють лазівки для легітимізації терористів та сепаратистів."

Нас протягом всієї каденції президента твердили, що з бойовиками вступати в переговори не збираються. Тут, у кожному з перших трьох пукнтів, цей незаперечний факт нам намагаються "продати" ще раз.

4) "Прийняти новий закон про амністію."

Здається, це дійсно не популістський теза Ірини Геращенко в цій статті. Але, це тільки здається. Адже якщо розібратися, невже Путіну важливо, які особи будуть мати можливість представляти його керовану демократію на місцевих виборах? Невже йому байдуже, з ким із бойовиків або їх представників буде вести переговори після законних виборів Порошенко? Звичайно, це зовсім неважливо. Важливо, як не дивно, те, що подібні вибори відбудуться, а переможцем з великою часткою ймовірності "призначать" маріонетку Путіна, яка згодом зможе прокласти законної доріжку до Верховної Ради України.

5) "Налагодити прямий діалог зі злочинцями, які вже півтора року тероризують населення Донбасу".

Невже варто ще раз повторювати, що ми і так розуміємо (і згодні з цим), що вступати в переговори з бойовиками президент Порошенко не збирається. Він про це говорить з самого початку свого приходу до влади.

6) "Погодитися на проведення бойовиками фейкових виборів і визнати їх результати".

Якщо ми погодимося зробити це відразу, вийде, що вони реально "фейкові", а Путіну потрібні легітимні, визнані владою і народом України вибори.

7) "Відмовитися від санкційного режиму проти держави-агресора."

Очевидно, що Росія отримає після того, як будуть в повній мірі виконані Мінські домовленості мент і якщо вона нічого не начудит з Сирією. США теж вигідно як можна довше тримати в санкционных уздах такого великого гравця, як Росія, тим самим вибиваючи її з світової економіки.

Тому всі аргументи, наведені Іриною Геращенко, по суті, є популізмом чистої води. Більш того, Порошенко в інтерв'ю одному з телеканалів, сказав, що ніяких додаткових документів в ході паризької зустрічі сторони не підписували, а значить, домовленості були лише на словах і носять рекомендаційний характер.

Обговоривши відведення великокаліберної зброї, який є черговим ствердною кроком до світу, "нормандська четвірка" ще раз погодила план мирного врегулювання (насправді – перемогу Путіна) і переконалася, що Порошенко, хоч і розуміє свій програш, буде неухильно слідувати цьому плану.

Кому це вигідно?

Вигідно всім, крім патріотів. Всім, хто не хоче втрачати колись окуповані території. Вигідно Порошенко, якому пора припинити війну для підняття власних рейтингів. На носі адже, хоч і місцеві, але вибори. Вигідно Путіну, який зможе перейти на новий рівень переговорів. Вигідно всім. Крім тих, хто не хоче втрачати колись окуповану територію.

Що станеться?

Вибори "ЛДНР", рано чи пізно відбудуться. При цьому не важливо, як будуть голосувати місцеві: під дулами автоматів чи ні. Ми всі чудово знаємо, як налаштовані проти "укрів" люди на Сході, живуть під постійними обстрілами.

За якими б законами ці вибори не проходили, на окупованій території напевно переможуть кандидати, наближені до Кремля. А Путін отримає ще один геополітичний козир для можливого торгу в майбутньому.

Я просто до того, що речі потрібно називати своїми іменами: у Парижі ми погодилися віддати Донбас і дати дорогу бойовикам в український парламент.

Повʼязані теми:

Наступна публікація