Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Бойовики також відвели свої сили в Станиці Луганській - штаб ООС

Розведення сил розпочалося опівдні 26 червня.

Сьогодні, 26 червня, опівдні розпочалося двостороннє відведення сил і засобів біля контрольного пункту в'їзду/виїзду "Станиця Луганська". Спочатку воно відбулося лише в односторонньому порядку – свої сили відвела лише Україна. Надвечір з'явилася інформація, що й бойовики відвели свої сили.

"Що стосується рамкового рішення, яке ми підписали ще в 2016 році, то згідно з домовленостями було три ділянки, на яких передбачалося розведення сил та засобів. На двох ділянках це було виконано ще в попередні роки, а Станиця Луганська, на відміну від інших ділянок, постійно була під таким тиском, небажанням російської сторони, небажанням бойовиків, які займають там позиції, зокрема й на мосту, відійти, відвести відповідно сили й засоби. Сьогодні ми розпочали перший етап, який дозволив нам покращити позиції наших підрозділів, який дозволив нам у подальшому покращити умови для переміщення українців, які здійснюють щоденні переходи з однієї сторони на іншу, а також ми змусили противника відвести підрозділи, які перебували на території, яка повинна контролюватися Україною за "мінську лінію" 19 вересня 2014 року, яка знову ж таки відповідає тим нашим домовленостям. Ніякого залишення позицій не відбулося. Наші підрозділи покращили положення, зайняли вигідні рубежі, тим самим створюють належні умови для подальших дій і по обороні, і по утриманню визначених позицій у Станиці Луганській", - розповів заступник командувача операції Об'єднаних сил.

ОФІЦІЙНИЙ КОМЕНТАР ПРЕДСТАВНИКА КОМАНДУВАННЯ ООС

Заступник командувача операції Об'єднаних сил про виконання заходів 1 етапу розведення сил та засобів на ділянці №1 "Станиця Луганська"

Опубліковано Операція об'єднаних сил / Joint Forces Operation Середа, 26 червня 2019 р.

Між позиціями сторін нині – близько 2 км. Українська сторона розміщена за кілометр від підірваного моста, який хочуть відремонтувати задля переміщення мирних громадян. Також тут мають розпочати розмінування під контролем ОБСЄ.

У зоні розведення нині встановили три відеокамери – задля цілодобового контролю обстановки.

Бойовики припинили стрілянину в районі Станиці Луганської.

У штабі Операції об'єднаних сил раніше зазначили, що "відповідно до рішення про розведення сил на ділянці №1 "Станиця Луганська", окремі підрозділи операції Об’єднаних сил змінили розташування власних позицій у рамках виконання раніше ухвалених Мінських домовленостей. Спостереження за процесом розведення сил на зазначеній ділянці з обох сторін здійснюють патрулі Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ. Спеціальна моніторингова місія ОБСЄ упродовж декількох діб здійснюватиме постійний моніторинг стосовно виконання обома сторонами усіх заходів розведення з подальшим опублікуванням детального звіту".

Водночас командування ООС переконують, що "українською стороною вжито усіх необхідних заходів, аби процес розведення сил і засобів на ділянці №1 "Станиця Луганська" не створював небезпеки для життя та здоров’я мирного населення по обидва боки лінії розмежування. Процес розведення сил і засобів також не послаблює оборонні можливості наших підрозділів на визначеній ділянці".

Відео На передовій відбулось чергове розведення сил за мінськими домовленостями

Біля Станиці Луганської українські військові полишили свої позиції. Там, на передовій, вони відійшли вглиб од лінії фронту. Таким чином українська сторона виконала одну з останніх мінських домовленостей, незважаючи на щоденні стрілецькі обстріли з боку бойовиків та відсутність головної умови розведення - тижня цілковитої тиші. Чи зробили те саме дзеркально окупанти, ствердно говорити підстав немає. Спостерігачі ОБСЄ запевняють, що так.    

На передовій відбулось чергове розведення сил за мінськими домовленостями

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції