Мера Дебальцевого визнали невинуватим в організації "рефередуму "ДНР"

Він виніс на розгляд сесії питання про виділення приміщень для його проведення.

Костянтинівський міський суд визнав мера Дебальцевого Володимира Проценка невинуватим. Раніше він звинувачувався в організації незаконного референдуму "ДНР".

У вироку суду від 22 грудня 2015 року йдеться, що в діях Проценка відсутній склад кримінального правопорушення, повідомляє видання "Четверта влада".

Суд встановив, що протягом березня-травня 2014 року на території Донецької області була створена терористична організація під назвою "Донецька народна Республіка" (далі "ДНР"), яка займалася здійсненням актів тероризму, залякуванням населення, вбивством громадян, захоплення адміністративних будівель органів державної влади та місцевого самоврядування, що призвело до дестабілізації суспільно-політичної ситуації в державі. Основною метою діяльності зазначеної терористичної організації була зміна меж території України і створення незаконного державного утворення "ДНР".

Провина Проценка полягала в тому, що 5 травня 2014 року, він, будучи міським головою м. Дебальцевого, перебуваючи за адресою: Донецька область, м. Дебальцеве, вул. Радянська 85, умисно, з метою зміни меж території та державного кордону України всупереч законам України, головуючи на 74 позачерговій сесії Дебальцівської міської ради 6 скликання виніс на розгляд сесії питання про виділення приміщень для проведення в м. Дебальцевому Донецької області так званого референдуму 11.05.2014 року про надання статусу державної незалежності самопроголошеній "Донецькій народній республіці".

"Реалізуючи свій злочинний умисел, спрямований на зміну меж території і державного кордону України, Проценко Ст. Ст. виступив на засіданні зазначеної сесії Дебальцівської міської ради 05.05.2014 року із закликами щодо зміни меж території та державного кордону України шляхом проведення референдуму", — йдеться в тексті вироку.

Згідно з висновком експерта СБУ № 8/1 від 16.02.2015 року, у стенограмі 74 позачергової сесії Дебальцівської міської ради у промові міського голови Дебальцевого містяться такі публічні заклики проголосувати за винесення на розгляд сесії питання "Про проведення голосування 11 числа"; "Про референдум, про плебісцит, соціальне опитування, про референдум 11 числа"; розглянути питання про надання приміщення комунальної власності для голосування на референдумі, а також кімнати для роботи виборчої комісії, проголосувати за рекомендацію "керівників залізничних підприємств" надати приміщення для голосування; проголосувати за надання оргвідділу та загального відділу приміщення для роботи".

Обвинувачений Володимир Проценко свою провину не визнав, та пояснив, що 5 травня 2014 року, вранці, біля будівлі виконавчого комітету зібралося близько 400 громадян, які не пропускали працівників виконкому на роботу, вимагали проведення сесії, погрожуючи захопленням виконкому та інших адмінбудівель, про що він дзвонив в обладміністрацію і СБУ. Потім на двох КАМАЗах приїхали озброєні люди, як з'ясувалося пізніше - з організації "Оплот". Виконком був оточений озброєними людьми, які вимагали проведення сесії. До нього підійшли представники ініціативної групи, які вимагали скликати сесію, але не повідомили, з яких питань. Оргвідділом були викликані депутати на сесію, на яку було винесено питання про соціально-політичну ситуацію. До сесійної зали його супроводжували озброєні люди. Він відкрив сесію, після чого виступив Вьюков від депутатського корпусу Партії регіонів і запропонував внести до порядку денного питання про виділення приміщень для плебісциту. Голосуванням депутатського корпусу це питання було внесено до порядку денного сесії, а потім проголосовано і прийнято відповідне рішення. Сам текст рішення сесії він не готував і не підписував, печатка також зберігалася не в нього.

Зрештою суд погодився з показаннями Проценка і визнав його невинуватим.

Нагадаємо, у вересні 2015 року МВС спільно з СБУ у м. Світлодарську Донецької області затримали міського голову р. Дебальцеве Проценка Володимира Васильовича, який переховувався з липня 2014 року.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: