Росія відкрила справи проти чотирьох українських командирів "за обстріли"

Росія відкрила справи проти чотирьох українських командирів "за обстріли"

Фото: Reuters

Про це офіційно заявив слідчий комітет РФ.

Слідчий комітет РФ відкрив кримінальні справи проти командирів чотирьох українських бригад. Як повідомляється на офіційному сайті СК, справи відкрито за статтею "застосування заборонених засобів і методів ведення війни".

До списку обвинувачених Росією потрапили: "командир 72-ї окремої механізованої бригади Збройних сил України полковник Андрій Соколов, командир 93-ї окремої механізованої бригади Збройних сил України полковник Владислав Клочков, командир 30-ї окремої механізованої бригади Збройних сил України полковник Віталій Якубов, командир 1-го батальйону 14-ї окремої механізованої бригади Збройних сил України підполковник Михайло Прокопів, а також інші невстановлені особи зазначених підрозділів".

Російські слідчі вирішили, що 15 та 16 березня військовослужбовці 72-ї і 93-ї окремих механізованих бригад разом з командирами "здійснили прицільний артилерійський обстріл населених пунктів Ясинувата і Старомихайлівка Донецької області України, в результаті якого пошкоджено інфраструктуру Ясинуватьського блокпоста, лінія електропередач, в селищі Старомихайлівка пошкоджено приватні домоволодіння".

30-ту бригаду з командиром звинуватили в обстрілі "будинку по вулиці Героїчній і прилеглій до нього території в Микитівському районі міста Горлівки, у результаті якого постраждали два мирних жителя", а 14-ту бригаду звинувачують в обстрілі 24 і 28 березня "Петровського та Київського районів міста Донецька, в результаті яких постраждав один мирний житель і були зруйновані житлові будинки".

В недавньому обстрілі Макіївки теж звинуватили українських військових.

Нагадаємо, на початку березня поточного року у Мінську вкотре домовилися про припинення бойових дій на певних територіях, проте бойовики тільки посилили обстріл. Причому саме в дати, що вказує СК у своїй заяві, було відзначено, російські військові, переодягнені в українську форму, ведуть обстріл в свою сторону. Активізацію бойовиків у ці дати відзначили навіть в ОБСЄ.

Повʼязані теми:

Наступна публікація