Спецпідрозділи РФ готують провокації на Донбасі – штаб ООС

Спецпідрозділи РФ готують провокації на Донбасі – штаб ООС

Фото: УНІАН

Російські ЗМІ нині розганяють серед населення ОРДЛО істерію про начебто можливий наступ Об’єднаних сил.

Російські найманці та спецпідрозділи РФ, які прибувають на тимчасово окуповані території Донецької та Луганської областей, найближчим часом намагатимуться завдати втрати Збройним Силам України, аби спровокувати вогонь у відповідь та використати це в інформаційній війні.

Про це, як передає "Укрінформ", заявив заступник командувача Об’єднаних сил, генерал-майор Віктор Ганущак під час престуру для іноземних журналістів у район проведення ООС у Донецькій та Луганській областях України, відповідаючи на запитання преси, що очікувати на фронті найближчим часом.

"Надалі буде ескалація, будуть провокаційні обстріли, противник буде провокувати. У них задача стоїть - нанести максимум втрат особовому складу. Це доводить снайперський вогонь, де застосовуються спецпідрозділи Російської Федерації безпосередньо. Вони сюди заїжджають, вони відпрацьовують, і навіть іноді бойовики, які знаходяться в траншеях, не знають, що заходять специ і працюють окремо по задачах керівництва 1-го та 2-го армійського корпусу. Задача у них стоїть - нанести втрати, щоб спровокувати вогонь у відповідь, і потім це використати в інформаційній площині, як їм це потрібно", - повідомив Ганущак.

Відповідаючи на питання, чи готуються наразі Об’єднані сили до відбиття наступу противника, Ганущак зазначив: "Проводиться ряд заходів. Тому ми й кажемо, що ми готові до всіх варіантів розвитку подій, у тому числі і якщо противник піде в наступ".

Водночас він нагадав, що останнім часом російські ЗМІ розганяють серед населення тимчасово окупованих територій та на російських телеканалах істерію про начебто можливий наступ Об’єднаних сил. Це робиться навмисно та не відповідає дійсності, зазначив заступник командувача.

"Люди там у паніці (на окупованих територіях – ред.). Вже довели до того, що говорять і про наступальні операції, і ви знаєте історію про "вбитого хлопчика" за 20 км від фронту… Все це для того, щоб серед людей посіяти паніку, ввести їх в оману. Це постійно проводиться, це навчені фахівці (російські - ред.), які застосовуються в інформаційній площині. ФСБ, Головне розвідуправління, Сили спеціальних операцій – три на сьогоднішній день дивізії, які працюють в цьому напрямку", - наголосив Ганущак.

Відповідаючи на питання, чи сформовані та подані до вищого військового керівництва дані про потреби в озброєнні, техніці та паливно-мастильних матеріалах на той випадок, якщо почнеться активна фаза наступу з боку РФ, заступник командувача запевнив: "Всім забезпечені. Армія тим і характеризується, що скрізь має бути порядок. Всім забезпечені, і все продумано щодо забезпечення".

Нагадаємо, головнокомандувач Збройних Сил України Руслан Хомчак розкритикував ініціативу створення в областях загонів добровольців на випадок загострення ситуації на кордоні з Росією. "Прошу представників органів державної влади та місцевого самоврядування не нагнітати ситуацію та не розбурхувати панічні настрої в суспільстві", - наголосив Хомчак.

Андрій Цаплієнко спростував чутки про наступ української армії

Андрій Цаплієнко спростував чутки про наступ української армії

 

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Загострення на Донбасі: останні новини
Наступна публікація