Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
У Києві знайшли рідного брата фігуранта справи МН17 "Похмурого"

Він впізнав голос Дубинського на записах СБУ.

У Києві живе рідний брат російського військового Сергія Дубинського із прізвиськом "Похмурий", який вважається причетним до збиття літака малайзійських авіаліній МН17.

Про це йдеться у розслідуванні Радіо Свобода, журналісти якого знайшли брата "Похмурого".

ВідеоBellingcat оприлюднила фото, що доводить причетність Росії до збиття малайзійського МН17

Роман Дубинський розповів, що його брат дійсно був російським військовим і воював на боці бойовиків у 2014 році.

"Він мені сам подзвонив і сказав, що він "зараз в ДНР". Я кажу, "а що ти там робиш, сенс?" Я принципово не розумію. У мене інша позиція – повністю проукраїнська", – стверджує він.

Роман також спілкувався із своїм братом після того, як преса почала писати про участь "Похмурого" у транспортуванні "Бука", що збив літак.

"Коли я дізнався про цей літак, я йому теж подзвонив. У мене був його телефон, потім я його видалив. Я йому подзвонив і запитав – хто це зробив? Він мені відповів, що це зробила українська сторона. Ось така була відповідь. Я кажу: тут і факти є, і записи якісь є. Він сказав, що ми цього не робили, це "провокація", – сказав Роман Дубинський.

Журналісти попросили Романа прослухати запис перехоплень СБУ, де, нібито, фігурує голос Сергія Дубинського. "Схожий, так. Те що я чую – так, є схожість, і дужа сильна", – сказав чоловік.

Роман Дубинський каже, що вже понад 10 років не спілкується зі своїм братом через сімейну сварку. Сам він теж був колись військовим, але звільнився з армії ще на початку 90-х років.

"У нас мама хворіла дуже серйозно раком. І у нього було ставлення до цього дуже своєрідне. І я його в той час для себе викреслив", – стверджує Роман.

Самого Сергія Дубинського журналісти теж знайшли. Він мешкає на хуторі Великий Лог Ростовської області РФ. Але спілкуватися із пресою російський військовий не захотів і заховався від журналістів за високим парканом свого будинку.

Нагадаємо, раніше експертно-журналістська група Bellingcat заявила про однозначну ідентифікацію офіцера "розвідки ДНР" з позивним "Похмурий", якого назвали ключовим організатором перевезення ЗРК "Бук" на Донбасі в день загибелі Boeing рейсу MH17. Ним виявився колишній російський військовий Сергій Дубинський. 

Автори доповіді заявили, що після аналізу нових свідчень, а також опублікованих СБУ та міжнародної слідчою групою перехоплених телефонних переговорів, особистість Дубинського-"Похмурого" встановлена однозначно, як і те, що саме цей чоловік був ключовим організатором транспортування зенітно-ракетної установки "Бук" територією Донбасу в день, коли був збитий Boeing. 

Згодом "Новая газета" розшукала колишнього товариша по службі Дубинського - ветерана війни в Афганістані та лідера самооборони Запоріжжя Сергія Тіунова. Він упізнав голос "Похмурого" на записах. 

Залиште свій коментар

Вибір редакції