Матері полонених на Донбасі українців провели мітинг у Києві

Захоплених терористами військових, за неофіційною інформацією, тепер утримують у СІЗО.

Українських полонених на окупованому сході перевели до СІЗО. Із хлопцями зник зв'язок, ідеться в сюжеті ТСН.19:30.

Їх рідні раз на місяць збираються в Києві. В руках – ті самі фото, тільки цифри на плакатах підправлені. "4 лютого 2015 року попав в полон. Це буде рік і п'ять місяців", - каже мати Олександра Морозова. Він потрапив в оточення дорогою в Донецький аеропорт. Його мати приїхала із Сумщини із земляками, щоби влада почула їхній біль і щось зробила для звільнення полоненого.

Матір каже, що розмовляла із сином тиждень тому. На нього тиснуть. "Їм сказали, що якщо не переходите на наш бік протягом двох годин, то щоб були зібрані. Ми вас переводимо до СІЗО", - каже мати полоненого. Після тієї розмови зв'язку із сином у неї немає.

ВідеоМатері полонених знову йдуть до посольств західних країн

Схожі історії роповідають чи не всі родичі бранців: у Донецьку з приміщення СБУ українців перевели до СІЗО. Підтверджень цьому немає. До полонених не пускають ні ОБСЄ, ані "Червоний хрест". Скаліченого Володимира Жемчугова перевели до слідчого ізолятора з луганської лікарні. Ця інформація – від мінських перемовників. "Хто за ним доглядає? За такою людиною – без обох рук і без зору? Можливо, та людина, такий же поранений, котрий перебуває з ним в одній камері в медсанчастині", - сподівається дружина полоненого Олена.

Нині справа звільнення полонених фактично зупинена. Хоч українська сторона готова обміняти вісьмох бойовиків, затриманих днями біля Широкиного. "Ніякі це не сапери, а снайпери. Які вели не розмінування, а намагалися диверсійну роботу там проводити. Але, я хочу сказати, що українська сторона заради звільнення наших заручників – ми готові передати. Такі сигнали іншій стороні послали. Поки що немає відповіді", - каже уповноважена президента з мирного врегулювання на Донбасі Ірина Геращенко.

Матері знову йдуть до посольств західних країн. І хоч уже багато разів переконалися – результату від цього ніякого, зупинятися не можуть. "Ходжу, бо не втрачаю надії. А може?", - кажуть вони.

У червні повідомлялося, що українська влада веде переговори щодо звільнення з полону бойовиків на Донбасі 25 українців в обмін на 50 сепаратистів.

Кореспондент ТСН Оксана Муляр

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: