Ісландія дозволила розмістити у себе американську військову базу

Необхідність розміщення військ США пояснили зміною ситуації з безпекою в Європі та регіоні.

Ісландія і США підписали угоду про поновлення розміщення на острові американських військ.

Про це повідомляє Deutsche Welle.

В рамках угоди, зокрема, ісландський уряд погоджується надати в користування США авіабазу Кефлавік. Американці зможуть проводити на ній будь-які роботи з метою "зміцнення оборони Ісландії і підтримки безпеки в територіальних водах НАТО".

Глава МЗС Ісландії Лілья Альфредсдоттір заявив, що угода передбачає обмежений характер присутності американських військ. Необхідність підписання договору він пояснив зміною ситуації з безпекою в Європі і Північноатлантичному регіоні.

Під час Другої світової війни військова база Кефлавік була ключовою американською базою і була важливою для НАТО під час холодної війни. Після розпаду СРСР її корисність зменшилася, що спонукало Вашингтон вивести свої збройні сили з острова у 2006 році.

На думку аналітиків, до відновлення військового співробітництва призвело зростання стурбованості з приводу російських військових цілей в Арктиці та Північній Атлантиці. Російські підводні човни були помічені кілька разів в останні роки в Північній Атлантиці, навколо Великобританії, у побережжя Норвегії і в Балтійському морі.

Зростання напруженості у відносинах з Москвою вже призвели до нових зобов'язань США в НАТО в останні місяці, і призвели до того, що такі країни, як Швеція, обмірковують ідею вступу в НАТО.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: