Військова медик втратила на Донбасі чоловіка, але планує повернутися на фронт

Дата публікації
Перегляди
1070
Військова медик втратила на Донбасі чоловіка, але планує повернутися на фронт

Без батька залишився маленький син пари.

Зазвичай, коли ми говоримо про війну, то говоримо про чоловіків, але в День пам'яті загиблих слід згадати і про жінок, які поклали своє життя за незалежність України. Не всі вони загинули, але точно принесли свої жертви – військова медик "Мері" рятувала поранених і знайшла на війні любов, тож саме ці найважчі роки стали для неї найщасливішими, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Від Іловайська Мар’яна, або "Мері", як її називають побратими, ні про що не шкодувала. П’ять років тому медикиня батальйону "Донбас" заїжджала на підкріплення. Іловайськ на той час був вже в облозі, нових поранених до неї приносили мало не щогодини. "У мене часу для страху і паніки не було. Коли кричали поранені – хоч би не важко. Настрашніше, тільки, щоб не важко", - розповідала Мар’яна Тоненькова.

Знайшла кохання та зазнала втрати: історія військового медика із позивним "Мері"

Знайшла кохання та зазнала втрати: історія військового медика із позивним "Мері"

Вона, як і всі, виходила так званим "зеленим коридором". Разом з побратимами опинилася в пастці біля села Червоносільське, там і потрапила в полон. Увесь цей час вона не припиняла опікуватися пораненими. "Для мене нічого не помінялося, я як мотала, так і мотаю. Для мене взагалі нічого не помінялося. Нас просто з одного місця забрали, перевезли в інше, а я й далі сиджу і мотаю", - пригадувала військова медик.

В полоні вона була добу, після цього бойовики передали Червоному хресту поранених і медиків. І ледь не одразу після Іловайська для "Мері" почалася найщасливіша її сторінка: "Він прийшов до мене на каву в медчастину і залишився". Він – це Євген Тоненьков, боєць на позивний "Сталкер". Вони познайомились під Маріуполем, разом воювали у Широкиному. Вона на момент зустрічі розлучена і мала двох дітей-підлітків. Він молодший за неї на 10 років. Тож, коли Женя почав залицятися, "Мері" дала гарбуза, але він наполіг – вік не має стати на заваді коханню. "Мері" чи не одразу завагітніла, вони зі "Сталкером" одружились. Їхній Сашко з’явився на світ на початку 2016 року.

Через рік після народження сина батьки разом повернулися на фронт. Цієї зими "Мері" і "Сталкер" були в одній з найгарячіших точок – селищі Кримське на Луганщині. Одного ранку Євген пішов на пост і не повернувся: поранення в голову, куля навиліт. "Мері" так і не зняла обручки з правої руки, всі речі Жені досі у шафі, зберігає вона і пробитий шолом. Маленький Сашко й досі не розуміє, що тата більше немає. Женю поховали у рідному селі "Мері", нині вона щодня ходить на його могилу.  Її контракт у ЗСУ закінчився одразу після загибелі коханого, але жінка знову думає повернутися на фронт. Каже, що зробить це, як тільки біль утрати трохи послабне.

Кореспондентка ТСН Мар’яна Бухан