Військові з "Айдару" обурені використанням назви батальйону в тилу

Військові з "Айдару" обурені використанням назви батальйону в тилу

Фото: Новости Донбасса

Всіх героїв із шевронами вони запрошують на передову.

Вояки батальйону "Айдар" обурюються поведінкою своїх товаришів по службі в тилу та застерігають цивільних від використання своєї символіки. Вони кажуть, що шеврони і форму краще носити на передовій і заслуговувати повагу на фронті, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Колись у Луганську Петро мав бізнес – два магазини, торгівельні павільйони. Тепер зелена "дев'ятка" – все його майно. "Та єдина машина, яку я вивіз з дому", - каже він. У нього відібрали все, коли дізналися, що Петро підтримував Майдан. Як більшість добровольців, які не мали змоги повертатися додому, він вступив до лав "Айдару". Тут врятована машина і допомогла. "Я на цій машині їздив до міста Щастя, коли воно ще не було звільнене, знімав на цей реєстратор відео блокпостів. Висувався і в самий Луганськ, хоча мені вже було небезпечно, мене шукали", - розповідає він.

Вояки батальйону "Айдар" обурюються поведінкою своїх товаришів по службі в тилу

Вояки батальйону "Айдар" обурюються поведінкою своїх товаришів по службі в тилу

Проти чоловіка на тому боці фронту воюють родичі. А вже уже третій рік мріє потрапити додому. "В мене батька нема з 15 років. Третій рік пішов, як я не можу потрапити до батька на могилу. У мене немає дому. Мій дім – це батальйон", - каже чоловік.

"Айдар" ще відпочатку формувався із таких добровольців, як Петро. Назвою цього підрозділу російські пропагандисти завжди намагалися навести жах на людей. Добровольці ж, які першими пішли на війну, боронять країну і зараз. Нинішній командир батальйону Максим везе журналістів до передових позицій. Не так давно його підрозділ тримав укріплення біля Новгородського, тепер – район Мар'їнки. Каже, лінію оборони зміцнили добре. "Підготували техніку, перекриття, бліндажі. Люди вмотивовані", - переконує він.

На позиціях "Айдару" можна почути і бойовий девіз підрозділу: "Сила і честь". Айдарівці кажуть, що намагаються відповідати цим критеріям. У пошані в них спорт – проводять турніри з футболу, волейболу, шахів, планують першість із боксу. Це допомагає гуртувати колектив, зробити з нього зразковий бойовий батальйон. На який би не могли навіть кинути тінь якісь особи, котрі дискредитують його своєю поведінкою. "Коли десь віджимають території в Києві, охороняють незрозумілі готелі, потрапляють в аварії – це все псевдоармійці, котрі начепили шеврон і, прикриваючись минулими заслугами військовослужбовців, переслідують особисті цілі", - кажуть тепер в "Айдарі". Усіх охочих бути причетним до цього батальйону командир кличе в зону АТО – доводити свій героїзм на бойових позиціях.

Кореспондент ТСН Євгенія Цвєтанська

Повʼязані теми:

Наступна публікація