Терор, розкол ЄС і нова холодна війна: аналітики попереджають про глобальну ескалацію

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Напруженість у відносинах між Росією і Заходом виходить далеко за межі конфліктів в Сирії та Україні.

Популістські та націоналістичні тенденції представляють загрозу для міжнародних механізмів врегулювання конфліктів, йдеться в резюме "Міжнародного інституту стратегічних досліджень" (IISS) в Лондоні.

Про це йдеться в статті "Терор, розкол ЄС і нова холодна війна: дослідний інститут попереджає про глобальну ескалацію", опублікованій на сайті німецького видання Focus.

Згідно з доповіддю IISS, запланований вихід Великобританії з Європейського Союзу – одна з основних причин погіршення ситуації. У той же час в минулому році з'явилася тенденція вирішувати конфлікти на національному рівні. Експерти мають на увазі російську інтервенцію в Сирії, експансію Китаю в Південно-Китайському морі і втручання Саудівської Аравії і Об'єднаних Арабських Еміратів в громадянську війну в Ємені.

Такі регіони є одними з основних проблемних сфер, які висвітлені у доповіді IISS.

Відмова від ядерного роззброєння

Зараз між Сполученими Штатами і Росією немає ніяких дискусій про контроль ядерної зброї. Тобто, між двома державами, у розпорядженні яких знаходиться 93% існуючих у світі 15 000 одиниць ядерної зброї. Всьому виною, на думку IISS, напруженість у відносинах між Сходом і Заходом. Росія бойкотувала пропозицію США про скорочення кількості стратегічних ядерних боєголовок.

Програми модернізації ядерної зброї в декількох державах і взаємні звинувачення в порушенні колишніх угод про ядерну зброю, залишають контроль над цією зброєю в минулому, і, можливо, навіть виключають його. Особливо інститут стурбований нестримним поширенням ядерної зброї у Північній Кореї. У Південній Азії не було "ніякого прогресу" в обмеження гонки ядерних озброєнь.

Також ніякого прогресу не було досягнуто в реалізації Договору про всеосяжну заборону ядерних випробувань, який був розроблений для світового співтовариства в 1996 році на Конференції ООН з роззброєння. Документ не ратифікований.

Відео Москва намагається підірвати світовий порядок

Близький Схід і Північна Африка: війна і тероризм

Війни в Сирії, Іраку, Ємені та Лівії не призвели ні до рішучих перемог, ні до політичних рішень. Навпаки, насильство з боку джихадистів і держав, політична нестабільність і погіршення економічної ситуації продовжують погіршувати становище, навіть в питанні гуманітарної допомоги.

Бойовики "ІД" в Сирії та Іраку зазнали територіальних втрат. Але це не слід прирівнювати до ослаблення терористів. Зараз вони більше зосереджені на своїй ролі як повстанського угрупування і організації нападів за межами Близького Сходу.

Після російської інтервенції в Сирії, яка почалася рік тому, конфлікт там став ще більш складним і заплутаним.

Відео США поставили ультиматум для Росії щодо конфлікту у Сирії

ЄС все більше страждає через підйом євроскептиків. Після наполегливих, тривалих дебатів з приводу фінансової допомоги Греції, прибуття понад одного мільйона біженців знову посіяв розбрат між державами-членами.

Наступним шоком після міграційного кризи став "брексіт". Великобританія - країна з найбільшим оборонним бюджетом в ЄС, друга за величиною економіка і третя за величиною населення. IISS розцінює вихід Британії з ЄС як "величезну невдачу для європейського проекту".

"Брексіт" дав новий імпульс руху за незалежність Шотландії і Північної Ірландії – з непередбачуваними наслідками для Сполученого Королівства. Референдум показав, що британці не самотні у своїх поглядах, не лише вони вважають, що інститути ЄС – це далекі від реальності, невизначені органи, які працюють проти інтересів членів ЄС. Це може зміцнити позиції популістів і націоналістів, які використовують сумніви виборців в ЄС у своїх власних цілях.

Напруженість у відносинах між Росією і Заходом виходить далеко за межі конфліктів в Сирії та Україні. Серйозні наслідки, які стали результатом цих конфліктів, погіршують відносини між Росією і НАТО.

Конфлікт на сході України продовжує тліти, закінчення поки не передбачається. У квітні ООН повідомила, що за два роки було вбито понад 9 300 осіб.

Через відсутність реалізації "Мінського протоколу", який регулює здійснення мирного плану в Україні, Росія і Захід "неминуче" опинилися у фазі, яка нагадує холодну війну. Через два роки після анексії Криму між Росією і Заходом знову панує небезпечна атмосфера, як у минулому, на початку 80-х років.

Відео Зони безпеки в АТО: Україна та РФ розведуть війська на Донбасі

Азія і Тихий океан: експансія Китаю

Китай намагається нав'язати свою гегемонію в Азіатсько-Тихоокеанському регіоні, і, таким чином, серйозно тестує не тільки відносини із Сполученими Штатами, але і з багатьма азіатськими країнами. Особливу небезпеку представляє "нахабна поведінка" Китаю на узбережжі та будівництво штучних островів і військової інфраструктури в Південно-Китайському морі. В тому числі, цілеспрямоване обмеження впливу Сполучених Штатів.

Зближення з Південною Кореєю, після ядерного випробування в Північній Кореї, було припинено після того, як Сеул підписав нову угоду про безпеку із США.

На думку експертів IISS, щоб знизити негативні тенденції, які становлять загрозу для світового порядку, відповідальні особи в політиці і бізнесі повинні відновити довіру до міжнародних інститутів.

Відео Між США та Китаєм розгорівся військово-морський скандал

Залиште свій коментар

Вибір редакції