Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Волонтер назвав рішення Путіна відкликати офіцерів із СЦКК "стрьомним" кроком

Спільний центр контролю і координації припинення вогню "гасив" безліч збройних сутичок на ранніх стадіях.

Волонтер Віталій Дейнега вважає, що рішення Росії відкликати своїх військових зі складу СЦКК може бути небезпечним для України.

Про це засновник фонду "Повернися живим" заявив 7 січня під час чату для "Главреда".

Віталій Дейнега
Віталій Дейнега/Facebook
Віталій Дейнега

За словами Дейнеги, Спільний центр контролю і координації припинення вогню (СЦКК) на Донбасі "гасив" безліч збройних сутичок на ранніх стадіях.

"Це дуже "стрьомний" крок, який повністю призведе до ескалації на фронті. Оскільки СЦКК допомагав розтягувати сторони конфлікту на більш ранніх стадіях. Більшість великих боїв починалися з малого - спочатку хтось стріляє з автомата, йому відповідають з кулемета, потім - з гранатомета, потім - з міномета, танку, гаубиці, а потім виїжджають РСЗВ. Якщо не буде спільного центру контролю, нікому буде зупиняти цю історію на фазі мінометів. Я думаю, що росіяни це чудово розуміють і саме такого результату добиваються", - сказав він.

Нагадаємо, що 19 грудня російські офіцери зі складу СЦКК перетнули кордон з Україною і повернулися в Росію.

За день до цього МЗС Росії заявило про відкликання російських представників СЦКК з Донбасу, оскільки їхні представники нібито "стикалися з серйозними труднощами через позицію української влади". МЗС України назвало такий крок черговою провокацією.

ВідеоМосква не дозволить "перекрити кордон" між Донбасом та Росією

У Росії кажуть, що не пустять миротворців ООН на свій кордон. Про це заявив заступник глави російського МЗС Григорій Карасін. Москва наполягає, щоб "блакитні каски" лише охороняли на Донбасі місію ОБСЄ і не заступали за розмежувальну лінію. Тоді як Захід підтримує позицію Києва: миротворці мають працювати на всій окупованій території.

Москва не дозволить "перекрити кордон" між Донбасом та Росією

"Росія відкликала своїх офіцерів із СЦКК, який є інструментом встановлення режиму припинення вогню просто перед сильною ескалацією порушення режиму припинення вогню. Щойно Україна постраждала від одних з найгірших бойових дій, починаючи від лютого 2017 року. Рішення щодо миру залежить від Росії", - написав у Twitter спецпредставник Державного департаменту США у справах України Курт Волкер.

Спільний центр з контролю та координації питань припинення вогню та стабілізації лінії розмежування сторін був утворений 2014 року зі штабом у Донецькій області. Це була спільна група українських та російських офіцерів, які контролювали дотримання Мінських домовленостей.

Українські представники СЦКК на Донбасі також 19 грудня залишили його окуповану частину та прибули до Соледара, розташованого на підконтрольній Україні території.

Згодом представник України у тристоронній контактній групі з безпеки Євген Марчук заявив, що Росія готова повернути своїх офіцерів до Спільного центру з контролю та координації на Донбасі.

Голова німецького МЗС  Зігмар Габрієль своєю чергою заявив, що Німеччина намагатиметься переконати російський уряд повернути відкликаних офіцерів. Він звернув увагу на той факт, що Росія, з одного боку, пропонує запровадити миротворчу місію ООН на Донбасі, а з іншго - відкликає своїх офіцерів з СЦКК. За словами міністра, це "символи", які не пасують один до одного.

Залиште свій коментар

Вибір редакції