Загроза ядерної війни стала реальною - генсек ООН

Дата публікації
Перегляди
23к
Час на прочитання
2 хв
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Загроза ядерної війни стала реальною - генсек ООН

Фото: Getty Images

Антоніу Гутерреш не засудив російських окупантів за численні воєнні злочини, а лише визнав, що в Україні існує гуманітарна катастрофа, спричинена війною.

Загроза ядерного конфлікту знову стала реальною, хоча вже багато років вважалась немислимою.

Про це заявив генеральний секретар ООН Антоніу Гутерреш у доповіді для Ради безпеки ООН.

"Лікарні, школи, багатоквартирні будинки й соціальні установи зруйновані внаслідок обстрілів. 12 мільйонів українців вимушені були залишити свої домівки. В оточених містах цивільне населення стало заручниками, не маючи доступу до основних благ цивілізації. Загроза ядерного конфлікту, яка здавалась немислимою, тепер знову стала реальною", - сказав він.

Гутерреш зазначив, що найефективніший спосіб захистити цивільне населення – це запобігати початку збройних конфліктів і вирішувати їх мирним шляхом.

"Якщо конфліктам не можна запобігти дипломатією, людські страждання можна зменшити і цілком уникнути їх, якщо дотримуватися міжнародного гуманітарного права й поваги до прав людини", - додав він.

Гутерреш підкреслив, що наслідки війни в Україні матимуть глобальний вимір, насамперед для продовольства. Через порушення звичних ліній постачання продовольства внаслідок бойових дій ціни на продукти харчування та добрива виросли в кілька разів, що провокує неспокій і політичну нестабільність у країнах, що розвиваються.

За його словами, це вдарить передовсім по найбіднішому населенню по всьому світу й спричинить низку інших внутрішніх і міждержавних конфліктів через суспільну напругу.

У своєму звіті він закликав усі сторони збройних конфліктів неухильно дотримуватися міжнародних стандартів і практик щодо дотримання прав людини і поваги до міжнародного права.

Окремо він не засудив російських окупантів за численні воєнні злочини, а лише визнав, що в Україні існує гуманітарна катастрофа, спричинена війною.

Раніше повідомлялось, що запасів пшениці на Землі залишилося на 10 тижнів.

Люди почали конкретно зриватися один на одного - Арестович про загальнонаціональну депресію

Люди почали конкретно зриватися один на одного - Арестович про загальнонаціональну депресію

Читайте також:

Наступна публікація