Китайці представили інноваційні батареї для дешевих електромобілів

Автор
Андрій СурковАндрій Сурков
Дата публікації
Перегляди
2819
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Китайці представили інноваційні батареї для дешевих електромобілів

Цей тип акумуляторів вже готовий до серійного виробництва і найближчим часом стане масовим.

Китайська компанія CATL представила свій натрієво-іонний акумулятор першого покоління.

Про це повідомляє Autocarpro.

Цей тип акумуляторів вже готовий до серійного виробництва і найближчим часом стане масовим. Вони ідеально підходять для бюджетних електрокарів і можуть проводитися поряд з літій-іонними. Для цього не потрібно модернізувати конвеєр.

Перевагою таких батарей є те, що в них не міститься літій, кобальт і нікель, а використовуються більш дешеві компоненти. До того ж вони можуть безвідмовно працювати за низьких температур і не втрачати свою ємність. Як і більш дорогі батареї, вони підтримують швидку зарядку.

Наприклад, заповнити заряд до 80 відсотків за кімнатної температури можна всього за 15 хвилин, а за мінус 20 градусах за Цельсієм батарея зберігає більше 90 відсотків ємності. У CATL бачать кілька сценаріїв використання натрій-іонних джерел струму: по-перше, електромобілі, особливо якщо вони експлуатуються в регіонах з холодним кліматом; по-друге, буферні накопичувачі енергії, скажімо, для сонячних батарей, де низька маса не є важливою умовою.

Є у натрій-іонних батарей і недоліки. Натрій важче літію, і енергоємність таких батарей помітно нижче: до 160 Вт-год/кг проти 250-280 Вт-год/кг у літій-іонних. Крім того, у натрій-іонних акумуляторів вище вимоги до матеріалів катода і анода: неправильний підбір спричиняє великі перепади напруги і падіння ефективності. У компанії CATL запевняють, що вирішили цю проблему: для катода використано складне з'єднання, відоме під назвою prussian white, а для анода - вуглець з пористою структурою.

Аби підкріпити свої слова про перспективність розробки, компанія вже приступила до промислового впровадження натрій-іонних акумуляторів: базовий виробничий ланцюжок планують повністю сформувати до 2023 року.

Раніше розповідалося про те, що в Швеції винайшли "невагому" батарею для електрокарів.

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Электрокары
Дата публікації
Перегляди
2819
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація