Польщу сколихнули протести проти скандального закону про ЗМІ

Протестувальники бояться обмеження свободи медіаресурсів країни.

По всій Польщі пройшли масові акції проти скандального закону про контроль ЗМІ, який засудили у Євросоюзі.

Про це повідомила Українська служба ВВС.

Після того, як у четвер, 7 січня, президент Анджей Дуда підписав закон про посилення контролю за державними ЗМІ, згідно із  яким очільників державних радіо і телебачення буде призначати і звільняти міністр фінансів, у країні та навіть поза її межами пройшли масові протести.

Протестувальників вивів на вулиці великих польських міст нещодавно створений "Комітет захисту демократії". Учасники акції із плакатами та транспарантами висловлювали свою занепокоєність через можливе обмеження свободи самовираження і незалежності медіаресурсів країни.

Слід зауважити, що стурбованість у зв'язку із прийняттям відповідного закону вже висловлювали раніше у ЄС, а Єврокомісія планує провести наступного тижня нараду із цього питання.

Нагадаємо, що через посилення контролю над ЗМІ у Польщі керівники держканалів подали у відставку.

Поляки вийшли на вулиці захищати свою свободу слова

З протестами на захист свободи слова вийшли тисячі поляків по всій країні і за кордоном. Вони вважають, що влада взяла під контроль суспільні ЗМІ.  Перед  Новим роком польський сейм  змінив до закон про медіа, скасувавши зокрема  конкурси на посади керівників суспільного польського радіо та телебачення, а цього тижня призначили лояльних до влади керівників. 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: