Єдина причина переглянути фільм — це Арні, роль якого у франшизі може стати останньою, та Лінда Хамільтон.

Це наочний приклад, як за майже 200 мільйонів доларів зняти "один з тих фільмів", які фанати "того самого Термінатора" захочуть швидше забути. Власне, нещадно критикували всі фільми про повстання роботів, які не входять в класичну дилогію. 

"Повстання машин" навіть не окупився у прокаті в США, "Спасіння прийде" обійшовся без Арнольда Шварценеггера, а п’яту частину "Дженесіс" взагалі не заведено згадувати в фанатських колах як частину кінофраншизи. Натомість "Термінатор: Фатум" вабив багатьох двома аспектами: фільм мав стати продовженням "Термінатора-2", ігноруючи події трьох сиквелів, і головне — у нього мали б повернутися основні герої кемеронівських фільмів. Обидві обіцянки справдилися, натомість дива — точніше, шедевру — не сталося.

Події відбуваються через 26 років після того, як Т-800 відправився у вільне плавання у басейні розплавленого металу — фінальна сцена "Термінатору-2" стала класикою кінематографічного пафосу. Щоправда, врятованого майбутнього лідера повстанців проти машин Джона Коннора все ж таки вбили 1998 року — чергова машина з зовнішністю Арнольда Шварценегера наздогнала його у Гватемалі та вбила на очах у матері.

Але місце Месії не буває порожнім — і ось вже 2020 року нова модифікація термінатора, яка може дивним чином розпадатись на робота з рідини та екзоскелет, влаштовує полювання за мексиканкою Дені. Рятувати її з майбутнього прибуває також модифікована людина-робот на ім'я Грейс з автономним ядерним реактором всередині, а трохи пізніше в розповідь просто "з ноги" вривається і Сара Конор, яка після смерті сина розважається пиятикою та знищенням термінаторів — і чорт забирай, це найкращий камбек року.

Навіть Арнольд Шварценеггер, який з’являється десь на сороковій хвилині фільму, не справляє такого враження. Навпаки, якщо між сценами перестрілок, вибухів та роздвоєння робота-вбивці, який видається безсмертним ("Це модель REV-9, з ним не б’ються, від нього тікають" — каже в одній зі сцен Грейс) спробувати проаналізувати розповідь, то стають очевидними багато сюжетних розбіжностей між "Фатумом" та "Судним днем".

Дивацтва у фільмі кидаються в очі не лише в сценарній частині — якщо логічні розбіжності режисер Тім Міллер (Джеймс Кемерон цього разу виступив у ролі продюсера та співавтора сценарію) пояснює зміною майбутнього, то пояснити, яким чином робот-вбивця не тільки лишився жити в американському суспільстві, а ще й завів сім’ю. Героя Арнольда Шварценеггера — робота, який вбив Джона Коннора — звуть Карл (Карл, Карл!), він має дружину, сина та торгує шторами.

Після вбивства своєї цілі став неагресивним та соціалізувався (його сім’ю, вочевидь, не бентежить, що важить тато понад 200 кілограмів і ніколи не спить та не їсть). Утім, для Сари Конор — він все ще вбивця її сина ("Для мене ти, бляха, ніколи не будеш Карлом" — розлючено кидає вона йому, перед тим, як випустити пару куль в залізні груди). Але заради того, щоб урятувати Дені та знищити REV-9, усі троє об’єднуються.

Західні критики майже одностайно лаяли "Фатум" за те, що, намагаючись не копіювати сюжетні ходи класичної дилогії, фільм все ж таки звалився в цитування "Судного дня" — і програє в цьому. Сцена переслідування на хайвеї, з якої розпочинається фільм, повторює переслідування у акведуці мотоциклу вантажівкою, а сцена, де Грейс у польоті розрізає муху, нагадує епізод зі зніманням шкіри з руки у помешканні головного винахідника "Скайнету".

Масштабна стрілянина у центрі концентрації біженців копіює стрілянину у відділку поліції. Утім, у фільмі є "оригінальна" сцена погоні на літаках, яка переходить у бійку у повітрі, а потім — під водою, щоправда, цей епізод має настільки казковий та вульгарний вигляд, що хочеться його якомога швидше забути.

Власне, проблема "Термінатора: Фатум" скоріше не в самому фільмі, а в його сприйнятті шанувальниками. Тім Міллер (режисер "Дедпула") однозначно зняв найкращу версію продовження "Термінатора 1-2", однак не зміг наблизитись до оригінальної дилогії. Єдина причина переглянути фільм — це Арні, роль якого у франшизі може стати останньою, та Лінда Хамільтон — ну і численні твісти та пасхалки, які будь-який фанат роздивиться без найменшого зусилля.

Залиште свій коментар