Антивірус Касперського: "ворог" вже всередині

Дата публікації
Перегляди
15к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Антивірус Касперського: "ворог" вже всередині

Касперський - «ворог» вже всередині / Фото: soft.sibnet.ru

На комп'ютерах міністерств та відомств України активно використовують російські антивіруси Касперського та Dr.Web.

Як виявилось, у той час, коли у Міноборони відверто почали говорити про факти зради та витоки інформації, що призводять до загибелі військових, вся система державних органів та державної таємниці можливо вже багато років перебуває "під мікроскопом" у російських спецслужб.

Незважаючи на буремну ситуацію на Сході України, коли через кордон вже прориваються бойовики, в Донецьку лунають автоматні черги, а для зриву виборів намагалися застосувати спеціальний вірус та масовані хакерські атаки, весь державний апарат, чисельні міністерства та відомства використовують у своїй роботі створені у Росії антивіруси.

Так, офіційно в державних органах влади для захисту від вірусів використовується російські "Антивірус Касперського" та Dr. Web. Перелік антивірусних програм, які отримали "зелене світло" для використання, розміщений на сайті Центру антивірусного захисту інформації Держспецзв'язку України. Згідно до нього, "Антивірус Касперського" був обраний для захисту електронної пошти та серверів, а Dr. Web - для захисту від вірусів, що потрапляють з інтернету.

Слід додати, що сам Касперський був включений журналом Wired до списку з 15 осіб, які є найнебезпечнішими людьми у світі. І в цьому рейтингу генеральний директор "Лабораторії Касперського" опинився саме через свій антивірус та зв'язки із ФСБ, чого він навіть не приховує.

Ще у 2013 році Касперський особисто визнав, що безкоштовно допомагає ФСБ, а зі всього списку лідерів Росії найкращими вважає Путіна та Медведєва. Саме таку інформацію повідав світу випускник математичного факультету Вищої школи КГБ у інтерв'ю The Wall Street Journal.

Антивірус самостійно визначає, що є вірусом, а що є звичайною програмою

Окрім того, в Мережу було "злите" експертне дослідження продукту від "Лабораторії Касперського", яке нібито було зроблене на замовлення української влади та якимось чином опинилося на порталі ain.ua.

Так, відповідно до висновків експертів, одразу після встановлення "витвір" Касперського починає викачувати з комп'ютера інформацію, яка передається до серверів у Росії. До того ж антивірус може самостійно оновлювати свій код, додаючи цілі програмні модулі.

Але головним є те, що антивірус самостійно визначає, що є вірусом, а що є звичайною програмою, якій можна дати "добро" на виконання будь-яких завдань.

Тобто у разі потреби спецслужби іншої країни можуть надіслати спеціальний файл, який антивірус виробництва "Лабораторії Касперського" не буде навіть вважати небезпечним. І це на додаток до того, що сам "Касперський" активно аналізує кожен файл на комп'ютері і регулярно відправляє зашифровану інформацію до закордонних серверів.

А враховуючи те, що антивірус застосовується для захисту електронної пошти на серверах, можна тільки уявити, які обсяги інформації можуть потрапляти просто на стіл аналітиків сусідньої країни.

Представники прес-служби Держспецзв'язку доволі загальними фразами спростували існування загроз, посилаючись на експертну оцінку вітчизняними спеціалістами. Але на оцінку, яку робили ще у 2011 році. Також поки що немає відповіді на питання, чи аналізуються оновлення антивірусу.

У свою чергу, "Лабораторія Каперського" офіційно запевняє, що у антивірусі немає "недекларованих можливостей і "закладок"", але визнала співпрацю з спецслужбами Росії та інших держав і міжнародних організацій "у боротьбі з кіберзлочинністю", зазначаючи, що ФСБ - лише одна з таких організацій.

"Ми з усією відповідальністю ставимось до питання конфіденційності інформації своїх клієнтів, а продукти компанії можуть використовуватись для забезпечення безпеки державних установ", йдеться у офіційному коментарі від "Лабораторії Каперського".   

Таким чином, питання про можливість наявності у мережах національного значення вірусів та шпигунських програм, судячи з усього, є відкритим, а невидимий "ворог" може бути вже всередині. При цьому, "замок" для захисту від "грабіжників" дбайливо сконструйований людиною, яка активно співпрацює з ФСБ.

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
15к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація