Орландо. Проблема ідентифікації терактів

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Далеко не всі теракти, за які беруть відповідальність ті чи інші структури, насправді є здійсненими ними.

"Ісламська держава" взяла на себе відповідальність за кривавий теракт у нічному гей-клубі Орландо. Однак в американській розвідці запевняють, що доказів причетності нападника Омара Матіна до терористичної організації немає. То кому тут вірити?

Існує загальна проблема ідентифікації терактів, оскільки далеко не всі теракти, за які беруть відповідальність ті чи інші структури, насправді є здійсненими ними. Таким організаціям як ІД вигідно приписувати собі вчинення теракту: назва цієї організації потрапляє в засоби масової інформації, її широко обговорюють, отже, у такий спосіб можна демонструвати пропаганду справи і вербувати нових прихильників.

Омар Матін, ймовірно, формально не був членом ІД. Загалом кожна людина може заявити, що вона є прихильником або членом тієї чи іншої організації. Ми можемо тільки припустити, що орландський терорист поділяє ідеї, які ІД намагається поширити.

Ось чому в США скептично ставляться до заяв, що цей теракт здійснила "Ісламська держава". Це була дія одинака, який надихався ідеями ІД, проте заради більшого резонансу він міг сказати, що причетний до цієї організації. До подібних заяв потрібно ставитися доволі обережно, враховуючи, що слова і справи далеко не завжди співпадають.

Ідеологію ІД не можна обмежувати лише Близьким Сходом. Більшість їхніх текстів написано англійською мовою. У цій структурі непогано працюють піарники, більшість із яких чудово володіють англійською мовою, а для деяких вона є рідною. Це не ХІХ століття, коли тексти потрібно було спочатку перекласти, завезти капітал і потім завербувати людей на місці, поширивши цю літературу. А тут фактично нічого не потрібно робити, бо інформація літає в повітрі і достатньо просто на неї звернути увагу.

Приєднуйтесь також до групи ТСН.Блоги на facebook і стежте за оновленнями розділу!

Залиште свій коментар

Вибір редакції