Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Помножити на нуль

Судячи з усього, Україні знову намагаються згодувати легалізацію окупації.

Після появи інформації про те, що українська влада нібито розглядає можливість призначення на керівні посади в ОРДЛО (окремі райони Донецької і Луганської областей) Рината Ахметова та Юрія Бойка, багато хто не міг в це повірити. Проте інформацію підтвердили одразу кілька авторитетних осіб, включно з народними депутатами.

Однією з причин такого вибору називається те, що, мовляв, ці дві кандидатури можуть влаштувати як офіційний Київ, так і офіційну Москву.

Враховуючи важкий і складний багаж наших відносин з Кремлем, таке твердження не може мати під собою жодних підстав. Все, що може бути вигідно керівництву Російської Федерації у відносинах з Україною, вже апріорі не може бути вигідно Україні ні в якому вигляді та ні за якої конфігурації – якщо мова не йде про повне припинення конфлікту, повернення нашого контролю над державним кордоном, деокупацію Криму і ОРДЛО та виведення чи розформування незаконних збройних формувань росіян і сепаратистів.

Тому кандидатур, які б могли "влаштувати" і Київ, і Москву, не може бути в принципі. Хоча ні, є один варіант – якщо Київ у цій формулі дорівнюватиме нулю. Владу в ОРДЛО має призначати Україна або після повернення контролю над окупованою територією, або окупаційна адміністрація Україною ж самостійно створена – адже ми маємо справу з окупацією цих територій, якщо хтось забув.

Судячи з усього, нам знов намагаються згодувати легалізацію окупації.

Сама суть кандидатур (голова відверто проросійської політичної сили та олігарх, який свого часу нічого не зробив для того, щоб на Донбасі не пролилася кров) свідчить про загальну суть сценарію, частиною якого мають стати такі призначення. Легалізація окупованих територій в складі України з подальшим їх фінансуванням та закріпленням законного статусу. Не складно прогнозувати, чиї інтереси за такого розвитку подій будуть відстоювати кандидатури, запропоновані Віктором Медведчуком. Людини, яка попри наявність українського паспорта давно і старанно відстоює інтереси Росії. Взагалі сама участь Медведчука у всіх процесах навколо врегулювання конфлікту на Сході дискредитує будь-які заходи в даному напрямку.

Очевидно, що збільшення ймовірності саме такого сценарію провокує і сама українська влада. Відсутність системних змін, процвітання політичної корупції, концентрація уваги на перерозподілі корупційних потоків і посад у виконавчій владі, повна неготовність і небажання адекватно реагувати на військову загрозу та провокації на фронті не додають довіри до влади ні українцям, ні західним партнерам України.

Зрозуміло, що суспільна легітимація подібних сценаріїв, які потребуватимуть активних дій з боку президента, уряду і парламенту, практично неможлива. А легалізація бойовиків призведе до потужного соціального конфлікту та катастрофічного погіршення криміногенної ситуації.

Таку ситуацію в результаті отримає Україна, якщо у політичній боротьбі з Росією гратиме роль нуля.

Приєднуйтесь також до групи ТСН.Блоги на facebook і стежте за оновленнями розділу!

Залиште свій коментар

Вибір редакції