Чому варто відвідати Мальту

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Це дуже колоритна країна зі стародавньою історією, ідеальними пляжами та приголомшливи краєвидами, яку варто відвідати хоч раз у житті.

Всі ми знаємо про Мальту не так багато: мальтійський орден і школи англійської мови. Столиця Мальти, Валлетта, дійсно була побудована лицарями госпітальєрами, які переселилися на цей острів після вигнання з Єрусалима, де орден було засновано. У середньовіччі Мальта була найcильнішою морською фортецею-портом.

Щодо шкіл, то їх правда тут багато. Але, що мене розвеселило у першу ж годину, це те, що багато мальтійців не розмовляють і не розуміють англійської. Після того, як цією територією володіла Великобританія, англійська, на рівні з мальтійською, є офіційною мовою країни. Проте ми мали кілька випадків, коли зверталися до місцевих за допомогою, і вони не могли нас зрозуміти, а ми, відповідно, їх.

Мальтійська мова, як стверджують, — суміш італійської та арабської. Емоційно вона звучить мені, як італійська, з характерною мелодикою та тонами. Близькість Італії, Лівії та Тунісу, безумовно, мали вплив на Мальту, проте вона, на мій погляд, не схожа на жодну іншу країну.

ЩО ПОДИВИТИСЯ НА МАЛЬТІ

Валлетта

Мене дуже вразила столиця країни. Вузькі вулиці перетинають старе місто вздовж і впоперек. Невисокі будинки — всі кам'яниці з жовтого піщаника, типового для півдня Європи — мають традиційні кольорові балкончики. Саме дерев'яні балкони, пофарбовані різними кольорами, створюють певний міський код Валлетти, її затишок та красу. Навколо місто обрамляють товсті мури.

Раніше оборонні, зараз неодмінно туристичні, вони підкреслюють автентику цієї морської фортеці. Вздовж мурів варто прогулятися, з них — красива панорама моря і заток навколо Валлетти. Місто невелике, за пів дня можна увібрати весь його затишок і красу. Я обійшла Валлетту кілька разів, тому що вона дивує.

Мальта, для блогів_1
hannaburlaka.com
Мальта, для блогів_11
hannaburlaka.com
На розі вулиць можна натрапити на різні релігійні чи літературні сюжети
Мальта, для блогів_13
hannaburlaka.com
Мальта, для блогів_14
hannaburlaka.com

Сліма

Якщо бути відвертим, то у міста Сліма є лише одна цікава річ — вигляд на Валлетту. Заради цього варто взяти катер з Валлетти, що курсує кожні 15 хв і коштує, як автобус, тільки це набагато швидший і цікавіший вид транспорту.

Мальта, для блогів_15
hannaburlaka.com
Мальта, для блогів_16
hannaburlaka.com

Марсашлокк

Зробіть все, щоб потрапити у Марсашлокк в неділю. Це — рибацьке поселення, що славиться своєю красивою бухтою. Сотні яскравих рибацьких човників гойдаються на легких хвилях під час стояння на якорях у затоці.

У неділю тут традиційний рибний ринок. Заради нього сюди приїжджають місцеві з усієї Мальти — купити найсвіжіший улов морепродуктів за найкращими цінами. Ресторани на перебій продають рибні страви і заманюють вас цінами від 10 євро за "меню" (основна страва з гарніром, салат і вино). Моя порада — сміливо піддавайтеся на ці провокації. Тут обов'язково розкажуть, яка риба зараз в сезоні, швидко, і смачно її приготують.

Мальта, для блогів_17
hannaburlaka.com
Мальта, для блогів_2
hannaburlaka.com
Мальта, для блогів_3
hannaburlaka.com
Мальта, для блогів_4
hannaburlaka.com
Жвава торгівля на рибному ринку в Марсашлокку
Мальта, для блогів_5
hannaburlaka.com

Тут же в Марсашлокку, на протилежному березі, є басейн Святого Петра — одне з природних див Мальти. Якщо вам пощастить потрапити сюди влітку, обов'язково прихопіть купальник чи плавки. Якщо ні, то просто прогуляйтеся до басейну заради краєвидів. У моєму випадку, в останні дні листопада, кілька людей все ж стрибали і робили сальто у бірюзові води Середземного моря.

Мальта, для блогів_6
hannaburlaka.com

Мдіна

Мдіна — перша столиця Мальти, заснована майже 4000 років тому. Сьогодні, коли потрапляєш в Мдіну, ви переноситеся в часі до середньовіччя. Місто оточує рів і високі мури. За мурами зовнішній світ ніби перестає існувати — навколо лише тихі вулички, важкі дерев'яні двері з масивними дверними молотками, кам'яні стіни будинків. Чути лише співи птахів і цокання коня, що інколи підвозить бричкою туристів.

Мальта, для блогів_7
hannaburlaka.com
Мальта, для блогів_8
hannaburlaka.com
Мальта, для блогів_9
hannaburlaka.com
Мальта, для блогів_10
hannaburlaka.com
Дверні молотки на Мальті

ЩО СКУШТУВАТИ НА МАЛЬТІ

Як на острівній середземноморській країні, на Мальті дуже популярні страви з морепродуктів. Розташування поблизу Італії досить сильно вплинуло на кулінарні особливості — всюди можна знайти пасту, лазанью, равіолі і щось подібне.

Мальтійською традицією є кролик — його також можна скуштувати майже в кожному ресторані. Рибні та італійські страви можна знайти від 8-10 євро. Кролик — від 22 євро. Для бюджетного туриста є заклади східної та азійської кухні — від 5-7 євро.

ТРАНСПОРТ МАЛЬТИ

Для самостійної подорожі на Мальті цілком достатньо громадського транспорту. Острови дуже маленькі, і між містами ходять міські автобуси. Вартість проїзду у літній період — 2 євро, в зимовий — 1,5, євро. Протягом 2-х годин можна пересідати будь-яку кількість разів і користуватися одним квитком. Автобусний розклад не супер чіткий, але орієнтуватися на нього можна.
І аеропорту до Валлетти також їде звичайний автобус. Ввечері останній автобус №Х4 від аеропорту о 22:30.

СЕЗОННІСТЬ НА МАЛЬТІ

Я була на Мальті в останніх числах листопада. Погода була +22 у перший день, +16 в інші дні. Коли був вітер, потрібна була легка куртка. В цілому середньорічна температура тут +19, тому можна приїжджати майже будь-коли, лише перевірити, чи не буде взимку сильних дощів. Влітку на Мальті досить спекотно і дуже сонячно. Зате можна багато купатися у прозорих блакитних водах.

ЩО ПОТРІБНО ЗНАТИ ПЕРЕД ПОЇЗДКОЮ НА МАЛЬТУ

На Мальті такий тип розеток, як у Великобританії. Також тут лівосторонній рух. Він досить хаотичний. Я б радила користуватися автобусами, ніж орендувати авто.

ЯК ДОЛЕТІТИ ДО МАЛЬТИ З УКРАЇНИ

Ми летіли зі Львова Wizzair до Вроцлава, а звідти Ryanair у Валлетту.

ЩО МИ ПРОПУСТИЛИ НА МАЛЬТІ

Я обов'язково повернуся сюди у теплий сезон заради острова Ґозо, блакитної лагуни на острові Коміно і пляжів. Кажуть, Ґозо надзвичайно красивий, а блакитна лагуна, хоч і дуже популярна (читай "переповнена") серед мальтійців і туристів, є одним із найкрасивіших пляжів Європи.

На острові Мальта є також залишки монастирів, старших за єгипетські піраміди і Стоунхендж. Я не потрапила туди через сильний вітер з океану, щоб був з західного берега острова, але, думаю, ці пам'ятки варті уваги через давню історію.

Дивіться наше відео з цієї подорожі, щоб відчути атмосферу Мальти.

А ви відвідували Мальту? Хотіли б відвідати? Пишіть свої враження у коментарях.

Більше про подорожі читайте тут: hannaburlaka.com

Залиште свій коментар

Вибір редакції