Озеро Бребенескул — місце, де народжуються хмари

Це дуже популярне місце серед туристів, яких приваблюють надзвичайно мальовничі краєвиди цієї місцевості.

На висоті майже 2000 метрів розташувалось справжнє око Карпат — озеро Бребенескул. Крім того, що до озера не просто дістатись, воно має ще одну особливість — дуже холодну воду. Її температура не підіймається вище 15 градусів, але про це трохи згодом.

Озеро Бребенескул дуже популярне місце серед туристів, яких приваблюють надзвичайно мальовничі краєвиди, а туристи-початківці полюбляють "зачекінитись" на цьому найвисокогірнішому озері України. На перший погляд може здатися, що це гарне місце для ночівлі мандрівників, але це не зовсім так. 

Озеро Бребенескул_1
wikipedia

ЧИМ ОСОБЛИВЕ ОЗЕРО

Перш за все озеро приваблює мандрівників своїм розташуванням, бо розташоване у глибокій улоговині між вершинами Бребенескул і Гутин Томнатик. Саме через цей факт тут часто можна побачити сніг в травні і заморозок, коли на хребті мінусовою температурою і не пахне. Все тому, що сюди дуже рідко потрапляє сонце. Більшість часу воно просто фізично не може освітити цей бік хребта. Але те ночувати тут чи ні — вибір за вами, та я просто хочу попередити вас, що це місце не зовсім просте.

  • Якщо ви вирішили тут заночувати — вам точно знадобиться теплий одяг. Вночі на Чорногорі температура сильно опускається, а на озері Бребенескул завжди вдвічі холодніше.
  • Купатися в озері я не рекомендую, бо вода дуже холодна і перебувати у ній ви довго не зможете.
  • Також не рекомендую пити воду з озера. Поруч з вершиною Гутин Томнатик є надійне і перевірене джерело.

Я не хочу відмовляти вас йти до цього озера, просто зверніть увагу на моменти, які описані вище. Але що заполонить ваше серце — це краєвиди, вони тут справді дуже гарні. Якщо у вас є сили і натхнення, щоб спуститись до глибокої улоговини, а потім знову піднятися на хребет — то звісно йдіть.

Озеро Бребенескул_2
wikipedia

ГЛИБИНА ОЗЕРА

Озеро Бребенескул неглибоке, лише 2,8 метра. Проте не варто бути легковажними. Якщо ви все ж вирішили тут купатись, то будьте дуже уважними, бо 2,8 метра цілком вистачить щоб створити вам проблеми. Оскільки вода холодна, то дуже часті випадки, коли людей хапає судома. Кажуть, що під час купання на озері були смертельні випадки. Пам’ятайте, гори не пробачають помилок.

ЧОМУ ТУТ ВАРТО ПОБУВАТИ

Одного разу в альпініста Джорджа Меллорі спитали: "Чому ви хочете піднятися на Еверест?", той відповів просто: "Тому що він існує". З цим озером така сама історія. Воно особливе. Такого більше не побачите ніде. Так, тут є певні труднощі з погодою, добиранням, підйомом, але хіба це важливо? Хіба не можна це все пройти, щоб побачити неймовірну красу?

Жодна фотографія не передасть вам пейзажі цієї місцини. Потрібно просто спробувати. Якщо вам Бог дав здоров’я — то користуйтесь цим, але пам’ятайте, що є дуже багато людей, які мріють тут побувати, не можуть цього зробити фізично. Ми живемо тільки один раз і не потрібно гаяти своє життя на дурниці.

Озеро Бребенескул_3
wikipedia

ПОХОДЖЕННЯ ОЗЕРА

Озеро Бребенескул має льодовикове походження. Живиться за рахунок джерела, дощів та танення снігів. Внаслідок цього, вода в ньому кришталево чиста, але прохолодна. Це і надає озеру його неповторності.

ЯК ДОЇХАТИ

Ця місцевість віддалена від цивілізації, проте кожного року тут дуже багато туристів. У сезон мандрівок Чорногорою можна побачити до 50 наметів. На подорож у вас піде не один день. До мандрівки потрібно ретельно підготуватися, особливо, якщо йдете в гори вперше, тому подбайте про досвідченого провідника. На вас чекає 40 кілометрів спусків і підйомів, але ще жоден турист не пошкодував, що наважився на цю авантюру. На маршруті вам буде зустрічатися близько 20 озер, серед яких буде Бребенескул. Орієнтуйтесь на гору Бребенескул, висота якої 2038 метрів.

Мандрівку найкраще починати з туристичної бази "Заросляк". Сюди регулярно їздять маршрутки з Івано-Франківська.

Більше про подорожі читайте тут: v-mandry.com

Залиште свій коментар

Вибір редакції