Субота Тиші і Мовчання

Дата публікації
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Субота Тиші і Мовчання

Сьогодні ми намагаємося менше говорити, більше мовчати - щоб відчути і почути Бога.

Велика Субота Страсного Тижня – це день, коли ми згадуємо, що між Розп'яттям і Воскресінням була смерть і покладення Христа до гробу.

Бог помер?! Чи це можливо? Для Бога – ні. А для людини? Так. А для Боголюдини? І так, і ні.

Христос в цю Суботу перебуває у гробі своєю людською плоттю. Одночасно Він душею сходить до аду, щоб вивести звідти старозавітних праведників, починаючи з Адама і Єви. Одночасно Він виконує обіцянку, дану на Хресті, і вже перебуває з розбійником в Раю. А ще Христос, Бог-Син, продовжує перебувати в єдності з Богом-Отцем та Богом-Духом Святим.

Так вчить Церква. А традиція називає цю суботу Тихою.

Ми намагаємося сьогодні менше говорити, більше мовчати. Ми не вмикаємо телевізор вдома і вимикаємо радіо в машині. Ми створюємо Тишу, якої так не вистачає сучасній людині.

Навіщо? А щоб відчути і почути Бога. Того, який Кроткий і Смиренний. Того, який стоїть біля дверей нашого серця і чекає нашого дозволу увійти. Того, який готовий зійти до аду нашої душі, щоб вивести нас до Світла справжньої Свободи у Христі.

Для того, щоб поговорити з Богом, іноді не потрібно слів. Може саме тому найвідоміша чернеча республіка називається Афон (А – "не"; фон – "звук"; а разом – "беззвуччя", "мовчання"), а подвижників Святої Гори називають священномовчальниками.

Велика Субота – це день, коли ми можемо побути в тиші, наодинці з собою. Подумати про життя, про душу, про вічність.

І для цього не обов'язково тікати з міста. Для цього не обов'язково припиняти готуватися до Великодня. Для цього достатньо зазирнути в себе. Тиша має бути не зовні, а в середині. Тиша зовні є допоміжною, мета – тиша в серці, тиша в розумі, тиша в душі.

Ми пам'ятаємо, що Христос був у Гробі, але ми не розгублені, і не в розпачі, як тоді апостоли. Ми спокійні і мирні, бо знаємо, який фінал у цієї Історії. Ми знаємо, що сьогодні опівночі пролунає головна новина в історії спасіння людства. Але давайте ще декілька годин помовчимо і почекаємо, щоб відчути справжню радість Пасхи Воскресіння Христового і понести цю радість світові.

Приєднуйтесь також до групи ТСН.Блоги на facebook и стежте за оновленнями розділу!

Наступна публікація