Що таке Twitch, як ним користуватися, і для чого потрібен сервіс

Дата публікації
Перегляди
725
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Що таке Twitch, як ним користуватися, і для чого потрібен сервіс

Twitch: історія майданчика й його функціонал.

Twitch.tv – сервіс для відеотрансляцій у реальному часі. Загалом, на ньому стримять проходження відеоігор, кіберспортивні події та інший контент, пов'язаний із тематикою ігор. Однак є на Twitch і такі категорії, як "Спілкування", "Спорт", "Музика", "Їжа та напої", "Подорожі та прогулянки", "Мистецтво" тощо.

Пропонуємо докладніше розглянути специфіку цієї стримінгової платформи та розібрати, що таке Twitch, як ним користуватися, і для чого потрібен сервіс.

Історія Twitch

У 2007 році чотири товариші (Джастін Кан, Майкл Сейбел, Кайл Вогт і Еммет Шир) створили сайт Justin.tv. На ньому Джастін Кан дев'ять місяців 24\7 стримив своє життя. Він ходив із камерою на голові та демонстрував усім бажаючим свою повсякденність, на час сну спямовував камеру на себе, а, справляючи природні потреби, направляв об'єктив вгору.

Цей вчинок надихнув багатьох людей почати стримити і Justin.tv став набирати популярність. У 2011 році, щоб знизити навантаження на його сервери, був створений Twitch. Зовсім скоро стало ясно, що він став набагато популярнішим від свого прототипу.

Важливим кроком до успіху стало те, що Twitch отримав права на офіційну трансляцію світового кіберспортивного чемпіонату World Cyber Games 2012. Це допомогло сервісу залучити рекламодавців і $15 млн інвестицій на розвиток.

У 2014 році аудиторія Twitch у 15 разів перевищувала аудиторію Justin.tv, і його перейменували у Twitch Interactive. Тоді ходили чутки, що майданчик планує викупити корпорація Google, яка готова заплатити за нього $1 млрд. Однак викупила Twitch Amazon, сума угоди становила $970 млн.

У 2021 році Джастін Кан виклав у себе в TikTok відеоролик, в якому відповів на питання, чи шкодує він про продаж компанії. На його думку, це був вірний крок, який сприяв розвитку Twitch.

Функціонал майданчика

Дивитися трансляції в браузері можна і без власного облікового запису на Twitch, але більшість інших можливостей відкривається лише після створення профілю.

Як зареєструватися на Twitch

Зареєструватися на Twitch досить просто. Потрібно лише ввести свою електронну пошту, ім'я користувача, пароль і дату народження. Після на пошту надійде лист із посиланням, за якимй потрібно буде перейти, щоб підтвердити адресу.

Налаштування

Після створення акаунту, користувач отримує і свій канал. У налаштуваннях можна додати картинку та банер профілю, а також інформацію про себе, яка буде відображатися в описі каналу.

У вкладці "Підключення" можна пов'язати Twitch-акаунт зі своїми обліковими записами YouTube, Twitter, Amazon, Steam, Blizzard Battle.net, Riot Games і Ubisoft. Варто звернути особливу увагу на підключення до останніх. Розробники часто влаштовують акції, під час яких за перегляд трансляцій на Twitch можна отримати внутрішньоігрові предмети. Наприклад, під час трансляцій великих турнірів або на стримах популярних контент-мейкерів.

Вкладка "Канал і відеоматеріали" дає доступ до панелі управління автора. Тут можна налаштовувати свої трансляції, дивитися статистику, модерувати канал тощо.

У окремій вкладці можна налаштувати оповіщення про початок трансляцій стримерів, яких ви відстежуєте.

Функціонал у вкладці "Безпека і конфіденційність" дозволить вам захистити свій обліковий запис.

У Prime Gaming можна оформити платну підписку від Amazon, яка відкриває додаткові можливості.

Підписки і донати

Стримери на Twitch, загалом, заробляють на платних підписках і донатах (грошові пожертви). Відстежувати трансляції на цікавих вам каналах можна безкоштовно. Для цього потрібно стати фоловером (натисніть "сердечко" під вікном трансляції). Платна підписка – це підтримка стримера, яка також відкриває додаткові можливості для глядачів.

Існує три рівні підписки. Перший коштує $4,99 за один місяць, другий – $9,99, а третій – $24,99.

Донати глядачі перераховують стримерам, для цього не обов'язково бути підписником або фоловером. Посилання на сервіси для пожертвувань, зазвичай, можна знайти під стримом. До донату можна додати повідомлення, питання чи навіть трек, якщо стример готовий його включити на трансляції за певну суму.

Також можна робити пожертвування за допомогою віртуальної валюти Bits.

Партнерство та компаньйонство

Щоб підключити платні підписки, отримувати Bits, позначку підтвердження каналу й інші переваги, стример повинен стати партнером Twitch. Для цього, перш за все, необхідно виконати ряд обов'язкових умов. Потрібно мати від 50 фоловерів, за 30 останніх днів до подання заявки треба провести від 500 хвилин трансляції за як мінімум сім окремих днів, які подивиться не менше трьох унікальних глядачів.

Дотримання всіх перерахованих умов ще не гарантує отримання статусу партнера. Однак на Twitch також з'явилася програма компаньйонів (афіліатів), яка може служити проміжною сходинкою на шляху до партнерства. Для вступу до неї потрібно виконати ті ж умови.

Компаньйони отримують ряд можливостей для заробітку (підписки, Bits тощо), Але їм відкриваються не всі можливості партнерів.

Пристрої

Запускати стрим на Twitch зручно з ПК і мобільних пристроїв. Є браузерна версія сервісу і застосунок. Також дивитися трансляції на Twitch можна зі смарт-телевізора.

Можливість виходу в ефір із консолей з'явилася відносно недавно, стримити можна з приставок Xbox або PlayStation останнього та передостаннього поколінь. Також є можливість стримити із Nintendo Switch через карту захоплення.

Якщо стаття "Що таке Twitch, як ним користуватися, і для чого потрібен сервіс" була вам корисна, пропонуємо ознайомитися з "Що таке Steam і як ним користуватися" та іншими матеріалами у розділі "Кіберспорт".

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
725
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація