Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Маленький львів'янин Максим потребує допомоги

Операцію дитині мають робити в Польщі.

Він мріяв бути футболістом та готувався піти у четвертий клас, а натомість на два роки потрапив до лікарні. Львів'яни оголосили марафон по терміновому збору коштів для 10-річного Максима Шведа, в якого діагностували важку хворобу – апластичну анемію.

Його організм не виробляє клітин крові. Увесь цей час дитині робили переливання, але тепер це уже не допомагає – потрібна негайна пересадка кісткового мозку.

"Не виробляються клітини крові, тобто хлопчик не має власних еритроцитів, які несуть гемоглобін. Він вимагає постійного переливання препаратів крові. Він не має тромбоцитів, які відповідають за зупинку кровотечі. Є небезпека – загрозлива для життя кровотеча чи крововилив у головний мозок. Він не має власних лейкоцитів, які відповідають за боротьбу з інфекцією", - розповіла лікар-гематолог Олена Степанюк.

Через хворобу хлопчик майже увесь час змушений проводити у лікарні. Активні ігри заборонили лікарі.

"Треба дуже обережним бути, мало рухатися, бо дуже низькі тромбоцити. Може в будь-який час де-небудь відкритися кровотеча. Чи з носа піде кров – то не можна буде зупинити. Нема тромбоцитів в організмі, що відповідають за згортання крові", - каже мама дитини Оксана.

Медики боролися з апластичною анемією Максима два роки, сподіваючись, що організм власними силами зможе перемогти її. Останні результати показали, що більше зволікати неможна. Потрібно терміново робити пересадку кісткового мозку. Серед рідних донора не знайшлося. Тож пересадка за українськими законами заборонена.

Сім'я уже підписала договір з клінікою в Польщі. Там навіть погодилися розбити вартість операції на кілька платежів.

"Це 250 тисяч злотих. Приблизно десь 60 тисяч євро. В день перед самою трансплантацією маємо внести другу суму - ще 250 тисяч злотих, бо загальна сума — 500 тисяч злотих. І тому ми звертаємося до всіх добрих і небайдужих людей, які поможуть нам зібрати ці кошти", - каже мама хлопчика.

Сім'я уже зібрала 600 тисяч гривень, але цих грошей надто мало. Відтак Максим та його рідні просять усіх людей допомогти їм перемогти хворобу. Вони вірять, що зібрати необхідну суму таки вдасться. А Максим здійснить свою мрію і після літніх канікул знову піде з друзями до школи.

Допомогти йому в цьому можна переказом на картку ПриватБанку за номером 5168 7572 7026 0096. Отримувачем є мама Оксана Зіновіївна Швед.

Залиште свій коментар

Вибір редакції