Чому на параді в Москві не було військової техніки — пояснення експерта

Чому на параді в Москві не було військової техніки — пояснення експерта

Парад 9 травня 2023 року у Москві

На думку експерта, армія РФ на параді показала своє справжнє обличчя — окупантам немає чим вихвалятися.

9 травня в Інтернеті ширилася інфографіка, як у росіян ріділа техніка з року в рік на парадах. У 2020 році на параді було 216 одиниць техніки, в 2022 — 131, а в 2023 — лише 51 одиниця та єдиний танк, який проїхався Червоною площею.

Парад у Москві у різні роки: інфографіка / Фото: ТСН

Військовий аналітик Олексій Гетьман в ефірі 1+1 в рамках телемарафону розповів, чи дійсно у росіян немає техніки взагалі.

На його думку, росіяни могли б знайти 10-20 одиниць техніки для того, щоб провезти її по Червоній площі. Адже цей єдиний танк Т-34 виглядав просто смішно.

"З іншого боку, пропагандисти казали, що у них танки Т-34 стоять на постаментах, на різних пам’ятниках і взагалі в запасі їх дуже багато і що вони можуть сформувати ледь не танкову армію з Т-34. Можливо, це такий натяк, що скоро на полі бою ми побачимо ці танки. Дивно виглядало те, як взагалі російське телебачення показало цей парад. Спочатку йшли військовослужбовці, це вони показали більш-менш вдало. Потім коли їхала військова техніка, вони показували просто борти машин. Загальної картинки було дуже мало. Можна було подивитися на обличчя запрошених, особливо Лукашенка, разом з Путіним вони постійно дивилися в небо", — каже експерт.

За словами Гетьмана, Путін і його посіпаки дуже боялися, що буде атака наших БПЛА, тому виглядали дуже переляканими. Запрошених гостей Кремль використав як щит, розуміючи, що наші ЗСУ їх атакувати точно не будуть.

"Вони запросили їх для того, щоб якось прикритимя від наших атак. Виглядали вони дуже не привабливо. Але було дуже приємно дивитися на те, які вони були перелякані. Те, що вони показали на параді, це фактично залишки російської армії. Вони розповідають, які вони сильні та непереможні, “друга армія світу”, а насправді вони такі, як на цьому параді. Вони показали своє справжнє обличчя", — зазначає аналітик.

Побоювання атак БПЛА підкріплюється появою лише п’яти гелікоптерів К-52 над Червоною площею. Це ті гелікоптери, які наші воїни мінусували протягом всієї війни, говорить експерт.

"Ми побачили Росію, побачили її парад. Їм навіть немає чим вихвалятися. Там було декілька міжконтинентальних балістичних ракет. Вони привезли їх і показали. Це те ж саме, що було минулого року. І не факт, що там були ракети. Це могли бути муляжі. Я взагалі не розумію, хто поставив її на друге місце по потужності армії, за якими критеріями це вираховували. Це виглядає дуже дивно", — підсумував Гетьман.

Нагадаємо, що російський диктатор Путін 9 травня провів у Москві традиційний парад "побєдобєсія". Він заявив, що "цивілізація знову перебуває на вирішальному переламному рубежі" і вкотре звинуватив Захід у всіх бідах Росії.

Участь у заході взяли лідери Вірменії, Казахстану, Киргизстану, Таджикистану, Туркменістану та Узбекистану. Також на параді побував самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенка, який, однак, через погіршення стану здоров'я пропустив обід у Путіна і втік назад до Мінська. Вдома Лукашенко вперше за 29 років не виступив із промовою на 9 травня.

В МЗС України візит політиків назвали аморальним і недружнім кроком.

Читайте також:

Підписуйтесь на наші канали у Telegram та Viber.

Повʼязані теми:

Наступна публікація