"Нічого боятися": в Мінцифри розповіли про захист персональних даних в "Дії"

"Нічого боятися": в Мінцифри розповіли про захист персональних даних в "Дії"

УНІАН

В Україні відкрили кіберцентр, який моніторить реєстри персональних даних.

Застосунок "Дія" не збирає персональні дані українців: вони зберігаються в реєстрах.

Про це в ефірі "Сніданку з 1+1" розповів міністр цифрової трансформації Михайло Федоров. 

"Ми додатково нічого не збираємо, а просто відображаємо те, що є в реєстрах. Працюємо вже з цим. Навпаки, паралельно ми захищаємо всі дані, що є в реєстрах", - наголосив керівник Мінцифри. 

В Україні відкрили кіберцентр, який моніторить реєстри: знаходить всі загрози і попереджає про це державні органи, аби вони попередили це. "Це ще один крок до захисту персональних даних", - каже Федоров.

Крім того, раніше міністерство запускало Bug Bounty - турнір, коли хакерам з усього світу відкривають копію "Дії", а вони повинні там знайти вразливості. Міністерство розігрувало мільйон гривень, якщо портал зламають. Але це зробити не вдалося. "Ми постійно розвиваємо цей напрямок, тестуємо. Тому тут нічого боятися", - наголосив міністр цифрової трансформації.

Як повідомлялося, Верховна Рада 30 березня 2021 року підтримала законопроєкт про цифрові паспорти у другому читанні. Проголосувало "за" 302 нардепа. Це означає, що цифрові документи в "Дії" матимуть таку ж юридичну силу, як і їхні пластикові чи паперові аналоги.