Спецпроєкт "Сама, сама": з чим стикаються жінки в перші роки материнства

Спецпроєкт "Сама, сама": з чим стикаються жінки в перші роки материнства

Кореспондентка ТСН Євгенія Цвітанська дослідить аспекти перед та післяпологової депресії та з`ясує, як з нею боротися.

Зворотний бік "інстаграмного материнства": на що готові жінки в гонитві за образом ідеальної матері і чому це небезпечно. 

Про що мовчать жінки в декреті - у спецпроєкті ТСН "Сама, сама". Більш детально - у матеріалі ТСН.19:30.

Макар з перших хвилин має трьох постійних супутників життя - маму, цицю і камеру. Його мама - журналістка Євгенія Цвітанська. П’ять років працювала на війні. Напруга, небезпека, шалений темп, кулі, окопи…Але і там не було так страшно, як під час депресії, яку я пережила, коли на 8 місяці вагітності дізналася від чоловіка, що лишається із дитиною сама.

"Увесь цей побут - виснажує. Є жінки, яким комфортно вдома. Я не з них. Дитину обожнюю, а ось побут для мене – це гаяти час. Робота, яка тебе не розвиває і не робить щасливою. Щасливою мене робить журналістика. Тільки як потягнути стільки ролей", - каже Євгенія.

Вікриваєш інтернет - а там всі все встигають. Вона орендує величезний будинок, доглядає трьох дітей, подорожує, тримає себе в чудовій формі. Гортаючи стрічку інстаграму, я майже віримо, що все це можливо одночасно. Але що там – за кадром? Блогерка Софія Стужук показує нову іграшку – Ягуар – яку купила на зароблене та запросто запрошує у свій двоповерховий будинок

Давид, Лола і наймолодша Олівія, народження якої бачили мільйони підписників. Так само мільйони спостерігали за розлученням Софії, і співчували, коли батько її дітей помер від коронавірусу. Життя напоказ, блогерство – її заробіток. Каже, створила собі це робоче місце з нуля. Перші блоги писала між хатніми справами із сином на руках. Нині напохваті за кадром – три няні. За домовленістю, їх не показуємо. Прибирає – клінінгова служба. Кухонний фронт теж прикритий.

Анатолій Кортуняк - лікар-педіатр. Він повністю підтверджує той факт, що дитина страждає без мами. Каже: фізична присутність дає діткам до 3 років відчуття безпеки. І це – базова потреба.

У Харкові живе ще одна Софія, яка відмовилася від кар'єри заради дітей. Софія - вчителька. До вагітності на роботі ледь не жила. Коли народила Стаса, хотіла якнайшвидше повернутись.  Але психологічна література для молодих батьків застерігала: поспішати не варто. Коли Кірі було майже три роки, вона наважилась вийти один раз на тиждень. Але і це було складно. Лікарі офіційно підтвердили Софії діагноз депресія. Виходила з неї довго. І хоча намагалась не показувати вигляду дітям, вони відчували – мама не в найкращому стані. І це, кажуть педіатри, травмує малюка не менше, ніж мамина відсутність. 

Спецпроєкт "Сама,сама": ТСН покаже, з чим стикаються жінки в перші роки материнства

Спецпроєкт "Сама,сама": ТСН покаже, з чим стикаються жінки в перші роки материнства

Нагадаємо, Каньє Вест домагаєтся спільної опіки над їхніми з Кардашян чотирьма дітьми. Репер звернувся до суду з проханням про дозвіл на спільну опіку. 

Підписуйтесь на наші канали у Telegram та Viber.

 

Повʼязані теми:

Наступна публікація