В Австрії дозволять одностатеві шлюби (8 фото)

Австрія є першою країною, яка визнає шлюбну рівність одностатевих пар як основне соціальне право людини.

З 2019 року в Австрії будуть дозволені одностатеві шлюби. Таке рішення у вівторок, 5 листопада, ухвалив Верховний Суд Австрії і заявив, що закон про протилежне порушує принцип недискримінації.

"Сьогодні справді історичний день", - зазначив адвокат Гельмут Граупнер, який представляв двох судових позивачів.

"Австрія є першою європейською країною, яка визнає шлюбну рівність для однотипних пар як основне право людини. Усі інші європейські держави з рівністю подружжя представляють це (лише) як політичну складову", - написав він у повідомленні на Facebook.

Зазначимо, що цей крок наближає Австрію до багатьох інших європейських держав, включаючи Німеччину, Францію, Великобританію та Іспанію.

Таке рішення ухвалене у час, коли історії сексуальних домагань під тегом #MeToo заполонили соціальні медіа, що спонукає переосмислити ставлення до сексуальної дискримінації.

Різниця між шлюбом та зареєстрованим партнерством не може існувати без дискримінації для одностатевих пар, виголосив суд у своїй заяві.

"Отриманий дискримінаційний ефект виявляється в тому, що ... люди, які живуть в одностатевих партнерствах, повинні розкривати свою сексуальну орієнтацію навіть у не зовсім доречних ситуаціях …і найімовірніше вони будуть знову дискримінованими", - повідомив суд у своєму рішенні.

Проте не всі політичні партії підтримують це рішення. Так, консервативна народна партія (OVP) та австрійська партія свободи (FPO) проголосували проти прийняття цього закону декілька місяців тому.

"Зараз існує однакове ставлення до чогось неоднакового", - сказав Герберт Кікл, генеральний секретар австрійської партії свободи. За його словами, традиційний шлюб між жінками та чоловіками потребує захисту, оскільки тільки в ньому може народжуватися нове потомство.

OVP та FPO проголосували проти одностатевих шлюбів минулого місяця. 

Рішення суду прийнято через кілька днів після того, як президент Франції Еммануїл Макрон презентував план по боротьбі з насильством щодо жінок і тиждень після того, як Шотландія перепросила перед гомосексуалістами за свої історичні переконання.

Гомосексуальна ініціатива Відня (HOSI) привітала рішення суду. "Ми дуже щасливі", - сказав голова HOSI Крістіан Хогл. "Ми хочемо скористатись можливістю для нового запрошення до фундаментальної реформи шлюбу".

Одностатеві шлюби є законними у 25 країнах. Австралія має намір прийняти цей закон на початку наступного місяця після того, як 62 % виборців підтримали рівність такого шлюбу у національному опитуванні.

Нагадаємо, що перед початком пісенного конкурсу Євробачення 2015 у Відні встановили тематичні гей-світлофори. Влада сподівалась, що такі світлофори не лише презентують столицю Австрії як відкрите місто, а й зможуть покращити безпеку дорожнього руху.

Залиште свій коментар

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Новини партнерів