Ален Делон відзначає своє 75-річчя

Відомий французький актор Ален Делон святкує 75-й день народження. Акторську кар'єру він розпочав у 22 роки.

Ален Делон / Фото: AFP
8 листопада виповнюється 75 років знаменитому французькому акторові Алену Делону, відомому ролями в таких фільмах як "Рокко та його брати", "Затьмарення", "Чорний тюльпан", "Леопард", "Басейн", "Тегеран-43" і інших. Французький актор театру і кіно, режисер, продюсер, сценарист Ален Фаб'єн Моріс Марсель Делон, відомий усім як Ален Делон, народився 8 листопада 1935 року в місті Со (південному передмісті Парижа).

Делон, якого визнавали протягом десятиліть найбільш чарівним і красивим чоловіком планети, зробив блискучу кар'єру в кіно, яка почалася в 1957 році. Першим фільмом актора стала стрічка Іва Аллегре Коли втручається жінка. Після цієї ролі з усіх боків посипалися запрошення на участь у фільмах.

Справжня слава прийшла до Делона вже через два роки після картини Рене Клемана "Спека", де він зіграв роль людини, в якій одночасно живуть ангел і диявол. Потім актор знімався у багатьох видатних режисерів, включаючи Вісконті та Антоніоні, грав з Ромі Шнайдер і Жан-Полем Бельмондо.

Делон зіграв майже в сотні картин, у тому числі в стрічках "Басейн", "Зорро", "Тегеран-43", "Чорний тюльпан", "Рокко та його брати", "Затьмарення", "Леопард" і багатьох інших.

Після тріумфу картини "Чорний тюльпан" в 1963 році Делон одружився з актрисою Наталі Кановою, проте розлучився з нею через п'ять років. Саме в цей момент відбувається його зустріч з іншою актрисою - Мірей Дарк, яка стає його супутницею на наступні 15 років.

Парадоксальним чином Ален Делон став жертвою свого власного всесвітнього успіху: за ним назавжди закріпилося амплуа молодого героя-коханця. У результаті Ален Делон, що вічно купався в жіночій увазі, так і не зміг уберегтися від самотності.

"Нічого дивного тут немає. Акторська братія все-таки досить погано знає Делона, - прокоментував це знаменитий французький ведучий Мішель Дрюкер, якого з актором з давніх часів пов'язують узи дружби. - Незважаючи на зовнішність, це дуже скромна і досить замкнута людина".

Однак це не означає, що Делон віддалився від усіх і вся. Навпаки, сьогодні він, як ніколи, близький до своїх дітей.

"Довгий час він страждав від того, що не зумів обзавестися справжньою родиною. Але сьогодні йому чудово вдається роль люблячого батька", - зазначив Дрюкер.

Так, у січні 2011 року відбудеться прем'єра вистави, в якій Ален Делон вперше вийде на театральну сцену зі своєю 19-річною дочкою Анушкою (Anouchka). Вони зіграють у серії вистав за п'єсою Еріка Асу (Eric Assous) Звичайний день, сюжет якої побудовано навколо складних взаємин між батьком і дочкою.

"Не можу навіть передати словами, як я щасливий від можливості зіграти в театрі з Анушкою, - повідомив французьким журналістам актор. - Я тільки про це думаю. І, здається, що після цього зможу вже зупинитися ...".

У 2003 році Делон і його дочка вже працювали разом у телефільмі Лев за романом Жозефа Кеселя (Joseph Kessel).

Ален Делон - володар премії Сезар за найкращу чоловічу роль у картині Наша історія (1984). Також йому урядом Франції надано орден Почесного легіону, який вважається у Франції вищою відзнакою, пошани і офіційного визнання особливих заслуг.

Читайте також:

Ален Делон зіграє Берлусконі у фільмі про інтимні вечірки

Алена Делона заарештували за шахрайство

Делон продає свої картини

Повʼязані теми:

Наступна публікація