Померла культова співачка Сезарія Евора

Дата публікації
Перегляди
5401
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Померла культова співачка Сезарія Евора

Сезарія Евора була найвідомішою у світі виконавицею пісень у жанрі морна - музикальному стилі Островів Зеленого мису / Фото: AFP

У віці 70 років пішла з життя знаменита "босонога діва" з Кабо-Верде Сезарія Евора.

Знаменита співачка Сезарія Евора померла 17 грудня у лікарні Baptista de Sousa на своєму рідному острові Сен-Вінсенте в Кабо-Верде. Культовій "босоногій діві" було 70 років.

Як розповів головний лікар госпіталю, смерть настала в результаті "серцево-дихальної недостатності та гострої серцевої високої напруги".

Сезарія повернулася на Сен-Вінсенте наприкінці жовтня цього року, коли оголосила про завершення естрадної кар'єри через проблеми зі здоров'ям. За останні роки вона перенесла декілька складних операцій, в тому числі на відкритому серці.

Володарка кількох "Греммі", найпрестижнішої премії Франції Vitoire de la Musique і кавалер ордена Почесного легіону, Сезарія Евора народилася 27 серпня 1941 року в Кабо-Верде.

Свій перший сольний альбом Distino di belta співачка випустила в 1987 році, коли їй було 45 років.

Її пісні, виконані креольським діалектом в супроводі рояля, гавайської гітари, скрипки, акордеона і кларнета, підкорили всі країни і континенти, а її манера виходити на сцену босоніж - символічна данина бідності, в якій живуть її співвітчизники на Островах Зеленого мису, - давно стала її "візитною карткою".

Сезарія ходила босоніж і в житті, вже дуже багато років. Вона взувалися лише в сандалі під час поїздок країнами, де немає теплого клімату.

Але відома Сезарія не тільки завдяки своєму неперевершеному таланту, а й значній благодійній діяльності. Вона повністю фінансувала систему початкової освіти у своїй країні і саме завдяки їй тисячі мешканців островів навчилися читати і писати.

Читайте також:

Сезарія Евора перенесла операцію на серці

Підсумки 2011: Втрати року

Cesaria Evora через скандал так і не приїхала до України

Емі Вайнхаус померла природною смертю

Сьогодні пішла з життя Сезарія Евора

Сьогодні пішла з життя Сезарія Евора

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
5401
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація