В казахському Жанаозені ввели надзвичайний стан

Дата публікації
Перегляди
2261
Поділитись:
WhatsApp
Viber
В казахському Жанаозені ввели надзвичайний стан

Після зіткнень нафтовиків з поліцією до міста ввели війська / Фото: youtube

На 20 днів в Жанаозені заборонені мітинги, страйки, введена комендантська година і заборонено продаж аудіо- та відеотехніки.

Президент Казахстану Нурсултан Назарбаєв підписав указ про введення надзвичайного стану в місті Жанаозен, де 16 грудня сталися масові заворушення.

Режим НС запроваджений на 20 днів: з 18 години 17 грудня до 07 години 5 січня. У ці дні в місті діятиме комендантська година: з 11 години вечора до 7 години ранку наступного дня.

На цей період в місті буде посилена охорона громадського порядку і окремих важливих об'єктів, обмежена свобода пересування, у тому числі в'їздів і виїздів з міста, введена перевірка посвідчень особи, заборонені мітинги, походи і страйки, а також продаж зброї і різноманітної техніки: аудіо- і відеозаписуючої, копіювальної тощо.

Нагадаємо, заворушення в Жанаозені спалахнули в день 20-ї річниці незалежності Казахстану, коли влада вирішила організувати свято на площі, де страйкували нафтовики.

За уточненими даними, під час заворушень загинули 11 людей, постраждалих 86. При цьому правозахисники стверджують, що загиблих і поранених набагато більше, ніж повідомляє МВС республіки. Однак перевірити ці відомості поки не вдається - у всьому Казахстані відключений Twitter, заблоковані сайти незалежних ЗМІ, з Жанаозені відключено телефонний зв'язок.

Після зіткнень нафтовиків з поліцією до міста ввели спецпідрозділи і бронетехніку.

Читайте також:

Заворушення в Казахстані придушені: 10 вбитих, 70 затриманих

У бунтівному Казахстані заблокували Twitter

На півдні Казахстану спалахнули заворушення

Джихадіст влаштував "суботній терор" цілому місту в Казахстані - 7 жертв

Надзвичайний стан у Казахстані

Надзвичайний стан у Казахстані
Наступна публікація