Лідія Таран відвідала 13-річну дівчинку, яка все життя бореться з раком

Лідія Таран відвідала 13-річну дівчинку, яка все життя бореться з раком

Фото: пресслужба каналу "1+1"

Підопічна "Здійсни мрію" може стати першою в Україні дитиною, яка переможе 5-й рецидив раку.

Напередодні Дня захисту дітей ведуча "ТСН" на "1+1" Лідія Таран завітала до дитячого відділення київського онкологічного центру.

Про це сьогодні розповіли в сюжеті "Сніданку з 1+1". Таран навідала дітей, які там зараз лікуються, принесла олівці для малювання, іграшки, приладдя для рукоділля, і, звісно, Лідія завітала до палати, де перебуває 13-літня підопічна проєкту "Здійсни мрію" Олександра Брайловська. Майже все життя дівчинка бореться з онкопухлиною.

Фото: пресслужба каналу "1+1"

Ведуча подарувала Саші велику дизайнерську чашку із зображенням панди, кігурумі-піжаму з пандою, бо знає, що Саша захоплюється корейською культурою та цими тваринами. Дівчинка одразу почала обережно приміряти подарунок, оскільки їй заважала довга трубка крапельниці – Саша зараз проходить черговий курс хіміотерапії.

Фото: пресслужба каналу "1+1"

Чотири роки тому Таран і Саша разом завдяки "Здійсни мрію" їздили до Парижа та Діснейленда, стали справжніми подругами. Разом гуляли вулицями легендарного французького міста, розглядали Ейфелеву вежу і мріяли, що Саша обов'язково одужає. Бо це вже було диво, - за її перебігом хвороби після третього рецидиву - мати можливість цієї подорожі.

Фото: пресслужба каналу "1+1"

Але зараз Саша бореться з п’ятим рецидивом і це унікальний випадок, говорять лікарі. За їхніми словами, протоколів, які вже використовувались в лікуванні 2-го, 3-го, 4-го рецидиву -  в світі немає. А у Саші 5-й – таких дітей в світі взагалі немає.

"Секрет Саші - в силі духу. У цієї дитини особливість у тому, що вона дуже гарно реагує на хіміотерапію – променеву і високодозову", - говорить лікар-онколог Вадим Кобись.

За 12 років, що Саша хворіє, з’явився інноваційний препарат – це дає надію на остаточне її одужання.

"Вже декілька років цей препарат працює в європейських країнах, Америці. Це таргетний препарат - спеціальні антитіла, вироблені проти цієї пухлини. Цілюща таблетка, яку все життя думали як знайти. Ось для нейробластоми така таблетка є. У нас буде унікальний шанс – вилікувати Сашу першою в Україні, вперше застосувати у нас в країні це дороговартісне лікування. Я сподіваюсь, що ці ліки їй допоможуть", - додав Вадим Кобись.

Фото: пресслужба каналу "1+1"

Зазначимо, Олександрі Брайловській вперше діагностували онкологію, коли їй було 1,8 місяця – 4-ту стадію нейробластоми, раку нервової системи. Шансів тоді лікарі не давали. Але дівчинці вдалося побороти, сталася ремісія і вона змогла піти до першого класу. Тоді у неї було дуже довге гарне волосся і бантики у косах. Але згодом хвороба повернулась.

"Наша Саша - це унікум і життєлюб. Дівчинка з катетером із цілодобовою хімією впевнено намагається вийти з 5-го рецидиву - це справжнє диво. Я щаслива, що ми всі разом з чарівниками можемо дарувати цілющі емоції радості. Але найбільше мрія Саші - жити та зібрати кошти на супер препарат. Я бачу, як вона перемагає і відчуваю, що ці ліки їй допоможуть! Робіть свої благодійні внески і не будьте байдужими. Якщо переможе Саша - переможемо ми, а за нею й інші діти!" - зазначила кураторка проєкту "Здійсни мрію", ведуча ТСН Лідія Таран.

Фото: пресслужба каналу "1+1"

Як зізналась Олександра, вона намагається не думати і не показувати свого болю. Вважає, що головне не розкисати та шукати у всьому плюси.

Волонтерка проєкту "Здійсни мрію" Неля Шовкопляс у прямому ефірі "Сніданку" розповіла про суму, яку необхідно зібрати дівчинці: "Саші вже свого часу зібрали 1 000 000 грн, але потрібно ще.  Один флакон ліків, який потрібен Олександрі, коштує від 10-12 тис євро. А таких флаконів потрібно п’ять. Тому загальна сума, яку нам потрібно зібрати це 60 000 тисяч євро або близько 2 000 000 грн".

Тим часом Саша планує своє майбутнє - мріє повернутися до школи та відкрити притулок для тварин. Вірить в безумовну свою перемогу над хворобою, сподівається лише на найкраще та позитивне. Усі небайдужі можуть долучитися до збирання коштів на лікування Олександри Брайловської.

Реквізити "ПРИВАТБАНК":

  • 5169 3600 0865 4331 Гривні
  • 4731 1856 1934 7351 EUR
  • 4731 1856 1931 7032 USD
  • Брайловська Альбіна Іванівна, мама. 

Бореться із раком майже все життя: історія 13-річної Олександри Брайловської

Бореться із раком майже все життя: історія 13-річної Олександри Брайловської

Нагадаємо, що ведучі 1+1 та проєкт "Здійсни мрію" до Дня захисту дітей на замовлення діток з дитячого онковідділення Національного інституту раку передали корисні смаколики, які їм можна куштувати, - це сухофрукти, фрукти, гранатовий сік, печиво, горішки. А також альбоми й олівці - для малювання мрій.

Повʼязані теми:

Наступна публікація