15% імпорту в Україні може різко подорожчати

Дата публікації
Перегляди
3993
Поділитись:
WhatsApp
Viber
15% імпорту в Україні може різко подорожчати

Покращення життя від президента дає вже негативні наслідки

Митниця заперечує заяви бізнесменів про завищення митної вартості товарів.

Після того, як митниця отримала наказ збільшити надходження до бюджету заради соціальних ініціатив президента, підприємці почали скаржитись, що на кордоні митну вартість товарів безпідставно підняли на 30-100%.

За словами імпортерів найбільше це помітно по продуктах харчування та будівельних матеріалах.

Тепер товар, який минулого тижня оптовим імпортером розмитнювався за однією ціною, зараз на вимогу митників може бути розмитнений тільки за подвійною митної вартості.

Експерти вже підрахували, що такі дії митниці призведуть до подорожчання вартості товарів для кінцевого споживача орієнтовно на 8-25%.

Зі свого боку на кордоні дані підприємців спростовують і запевняють, що 85% товарів оформляється за вартістю, зазначеною в контракті імпортером.

"Обсяг імпортних товарів, оформлених за ціною контракту протягом усіх трьох місяців поточного року залишається практично незмінним - на рівні 85%. Ще 15% оформляється за інших методів визначення митної вартості", - заявив директор Департаменту митного контролю та оформлення Держмитслужби Сергій Сємка.

Нагадаємо, нещодавно генеральний директор Української торгової асоціації Ігор Кішко повідомив, що на кордоні була дана негласна команда підняти індикативні ціни на 20-200% за окремими групами товарів.

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
3993
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація