Американські експерти очікують рекордного зміцнення долара в 2016 році

Фінансові показники вже порівнюють з часами Білла Клінтона та Рональда Рейгана.

Експерти Bloomberg прогнозують найуспішніший рік для американської валюти від часу президентства Білла Клінтона. Курс долара має зрости щодо всіх основних конкурентів, окрім канадського долара, британського фунта стерлінгів і норвезької крони, повідомляє РБК.

За підрахунками фахівців, валюти Нової Зеландії та Австралії втратять 5-8% вартості порівняно з доларом США. Впаде й вартість швейцарського франка. Шведська крона подешевшає на 5%, японська ієна – на 3,5%, а євро – на 3%.

Тривале зміцнення долара пояснюють підвищенням ключової ставки Федеральної резервної системи США. Це відбулося вперше за дев'ять років. Аналітики твердять, що в разі подальшого економічного зростання ставка може бути переглянута в бік збільшення ще чотири рази.

"Жодна інша країна не зможе відповісти тим же. Тому долар, найімовірніше, зросте по відношенню до більшості валют", - вважає головний валютний стратег Brown Brothers Harriman & Co Марк Чандлер.

Експерти відзначають, що після скасування в 1971 році золотого стандарту долар переживав два крупні ралі, в ході яких вартість валюти росла протягом кількох років поспіль. Перше з них тривало з 1979 по 1984 рік, посилившись після того, як президентом США став Рональд Рейган, а друге припало на останні п'ять років економічного зростання під час правління Білла Клінтона.

Раніше глава НБУ розповіла, що буде з курсом долара в новому році. Гонтарева наголосила на ризиках, які можуть перешкоджати реалізації закладеного Мінфіном курсу.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: