"Банк Петрокоммерц-Україна" визнали неплатоспроможним

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Нацбанк нарікає на непрозору структуру власності фінустанови.

Національний банк України визнав комерційний "Банк Петрокоммерц-Україна" неплатоспроможним.

Рішення було прийняте ще вчора, 17 березня, ідеться в сьогоднішньому повідомленні регулятора.

"Банк віднесено до категорії проблемних у зв'язку з непрозорою структурою власності. У березні 2015 року акціонер банку – російський банк "Петрокоммерц" – продав акції банку 11 фізичним особам, частка кожного з яких становила менше 10%. Протягом 2015 року акціонери банку (та його фактичні контролери) Іван Шехавцов та Олексій Крупій неодноразово повідомляли Національний банк про свій намір юридично оформити акції банку на себе, однак лише в грудні подали регулятору відповідні пакети документів. Проте в кінці лютого – на початку березня 2016 року вони без жодного попередження продали акції банку іншим 11 фізичним особам, після чого повідомили, що вийшли зі складу акціонерів та відкликали пакети документів. Водночас у банку виникли проблеми з ліквідністю", – пояснили в НБУ.

У Нацбанку уточнюють, що "після віднесення ПАТ "Банк Петрокоммерц-Україна" до категорії проблемних установлено факти невиконання банком операцій клієнтів у встановлений законодавством строк. На 16 березня обсяг невиконаних операцій перевищив 30% зобов'язань банку. У зв'язку з цим, згідно з пунктом 3 частини першої статті 76 Закону України "Про банки і банківську діяльність", Національний банк зобов'язаний прийняти рішення про віднесення банку до категорії неплатоспроможних".

Водночас НБУ прийняв рішення визнати Івана Шехавцова та Олексія Крупія власниками істотної участі в банку, позаяк, незалежно від формального володіння, "вони здійснювали вирішальний вплив на управління та діяльність банку протягом березня 2015 року – лютого 2016 року. Таке рішення ухвалив Комітет Національного банку з питань нагляду та регулювання діяльності банків, нагляду (оверсайту) платіжних систем 17 березня 2016 року. Таким чином, на панів Шехавцова та Крупія поширюватимуться всі обов'язки та відповідальність, які за законом покладаються на власників істотної участі в банку".

Структура власності "Банку Петрокоммерц-Україна" станом на 11 березня 2016 року from tsnua

Структура власності "Банку Петрокоммерц-Україна" станом на 1 березня 2016 року from tsnua

Структура власності "Банку Петрокоммерц-Україна" станом на 1 червня 2015 року from tsnua

Залиште свій коментар

Вибір редакції