Близнюк готовий врятувати ЖКГ за 700 мільярдів

Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства підрахував, скільки коштуватиме повномасшабна модернізація ЖКГ України.

Повномасштабна модернізація ЖКГ України коштуватиме 700 мільярдів і можлива лише з залученням приватного капіталу.

Таку думку висловив у своїй статті для ZN.UA міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Анатолій Близнюк.

"На реалізацію проектів з модернізації систем у сфері ЖКГ необхідно понад 700 млрд грн... Ніякі бюджетні програми (хоча ми й будемо за них боротися) не зможуть забезпечити навіть 1% інвестиційної потреби комунальних підприємств", - каже Близнюк.

За його словами, головне завдання зараз - створити сприятливі умови для бізнесу в законі України "Про державно-приватне партнерство". А головною метою такого партнерства має стати модернізація підприємств, що дозволить їм вийти на беззбитковість.

"Рівень доходів наших співгромадян не дозволяє в один момент підняти тарифи до економічно обгрунтованого рівня. За нашими розрахунками, на це необхідно принаймні три-чотири роки. За цей період ми повинні домогтися зростання рівня доходів населення, вирішити питання технічного переозброєння галузі і поступово вийти на рентабельну роботу комунальних підприємств", — пише Близнюк.

Він також пообіцяв, що активну участь у фінансуванні модернізації ЖКГ візьме і бюджет.

"Зі свого боку, ми підготували бюджетний запит не на один мільярд гривень. Він містить у собі субвенції на покриття різниці в тарифах і перекидання води у маловодні регіони. У середньому по півмільярда хочемо спрямувати на програми розвитку систем тепло- і водопостачання, ремонт ліфтового господарства, підтримку ОСББ, у тому числі й на перший капітальний ремонт, на реалізацію програми передачі в комунальну власність гуртожитків, встановлення приладів обліку", — зазначив Близнюк.

Читайте також:

Влада Донецька безкоштовно віддасть дружині Близнюка землю під гараж

Кабмін "спустить в каналізацію" 300 мільйонів доларів

Функції БТІ передадуть приватним підприємцям

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: