Болгарія запропонувала новий газовий проект в обхід України

"Південний потік" був заморожений, оскільки порушує правила конкуренції.

Глава болгарського уряду Бойко Борисов заявив про плани щодо нового проекту газопроводу, по якому газ з Росії і інших країн буде надходити до Європи, оминаючи Україну, повідомляє AFP.

"Південний потік" - це історія. На порядку денному зараз - газовий розподільчий центр "Балканський", - зазначив він у парламенті в Софії.

Згідно із багатомільярдним проектом газопроводу "Південний потік", до Європи з Росії мало постачатися 63 млрд. кубометрів газу на рік по дну Чорного моря і через Балкани. Однак у грудні 2014 року Брюссель заявив, що проект порушує правила конкуренції, тому що газ буде транспортувати лише російський державний гігант "Газпром", тому проект було закрито.

Борисов заявив, що Росія може погодитися на те, щоб побудувати хоча б підводну частину "Південного потоку" з двома трубами з річною потужністю 10 млрд куб. м кожна, які потім будуть направлятися в Європу по новому трубопроводу.

Відповідно до початкових планів, крім російського газу, "Балканський вузол" буде отримувати азербайджанський газ трансанатолійського газопроводу (Tanap), який зараз будується, - таким чином заперечення ЄС буде уникнуто.

Крім того, він міг би отримувати скраплений природний газ з терміналів в сусідній Греції, а також в менших кількостях з Болгарії та Румунії.

Наразі Болгарія є єдиною країною в Євросоюзі, яка практично повністю залежить від поставок російського газу, що постачається через Україну, для внутрішнього споживання.

Раніше болгарські ЗМІ повідомляли, що Росія планує найближчим часом відновити проект з будівництва газопроводу "Південний потік"Видання Novinite писало, що Борисов нібито заявив, що "тепер всі побачать, чи настільки хороший (президент Туреччини Реджеп Тайіп) Ердоган і поганий Бойко!".

У грудні Путін оголосив про закриття проекту "Південний потік". Офіційною причиною припинення будівництва газової труби в обхід України російський президент назвав "неконструктивне" небажання Європи реалізовувати цей проект.

 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: