Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Ціни на квитки в кіно можуть подорожчати

У кінотеатрах транслюють фільми, але не виплачують авторські відрахування за музику, використану у них.

Держслужба інтелектуальної власності вимагає, щоб кінотеатри оплачували авторські відрахування за використану у фільмах музику. Для кінцевого споживача це може вилитись у подорожчання квитків.

Так, у Держслужбу поскаржилося Українське агентство авторських і суміжних прав (УААСП), яке заявило, що в кінотеатрах транслюється фільм Духless, але не виплачуються авторські відрахування за музику, яка виконується в цьому фільмі, пише "Комерсант-Україна".

УААСП володіє в Україні правами на збір роялті за програвання музики композитора Павла Єсеніна, яка звучала у цій картині.

За словами гендиректора агентства Сергія Рогожина, відомство ще два місяці тому попередило кінотеатри, що буде збирати з них роялті за музику, яка програється у фільмах. У листі УААСП пояснюється, що таке право йому надали автори музики.

Тепер агентство вимагає від кінотеатрів укласти договір і віддавати йому 1% від виручки. У разі ж відмови кінотеатрам загрожує судовий розгляд і штраф від 11 тис. грн до 5,5 млн грн.

Юристи відзначають, що УААСП має досить високі шанси домогтися виплат відрахувань - за законом у них є таке право, хоча досі подібної практики не було. Експерти кажуть, що нові відрахування можуть знищити бізнес невеликих кінотеатрів України.

Залиште свій коментар

Вибір редакції