Демчишин назвав вигідну для України ціну на російський газ

Європейські постачальники пропонують більш вигідну вартість.

Україна може розглянути питання закупівлі російського газу, якщо його ціна становитиме 160-170 доларів США за тисячу кубометрів. Водночас Москва хоче продавати за близько 180 доларів.

Міністр енергетики та вугільної промисловості України Володимир Демчишин назвав таку ціну невигідною. Про це він сказав "РИА Новости", перебуваючи на саміті з ядерної безпеки у Вашингтоні в США.

"Ціна в 160-170 доларів нас би влаштувала. Це справедлива ціна. Між "Нафтогазом" і "Газпромом" є договір, підписаний у 2009 році на вкрай невигідних для України умовах, в якому є формула ціни. Ми говоримо про те, що ця ціна є недостатньою для того, щоб Україні було комерційно вигідно купувати за нею газ", – сказав Демчишин.

Міністр уточнив, що Україна купує газ у європейських трейдерів приблизно за 170 доларів за тисячу кубометрів. Щоправда, контракти в основному розраховані на невеликі терміни – "договори, як правило, розраховані на місяць". Демчишин додав, що в України нині достатньо запасів газу, а також нагадав про закінчення опалювального сезону. Тому нагальної потреби в російському газу немає.

Нагадаємо, Україна не купує російський газ уже чотири місяці поспіль.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: