Депутати можуть заборонити дешеві хостели в житлових будинках

Дата публікації
Депутати можуть заборонити дешеві хостели в житлових будинках

Штраф передбачено на рівні 80 тисяч гривень.

В Україні дедалі популярнішими стають хостели, які зорганізовують у звичайних багатоповерхівках. Винаймачі задоволені низькою ціною житла, а от мешканці будинків роками не можуть позбутися небажаних сусідів, ідеться в сюжеті ТСН.19:30.

"У мене на поверху ходить 40 осіб, котрих я навіть не знаю", - скаржиться жителька будинку на столичних Осокорках Ганна Іценко. Власники кількох сусідніх квартир організували у приміщеннях хостели, тому у 2-кімнатній квартирі проживають до 20 людей. Ані ЖЕК, ані КМДА допомогти невдоволеним звуками та запахом сусідам не викликалися. Натомість клієнти своїми хостелами цілком задоволені, бо можуть жити в Києві за 250 грн на тиждень.

Українці влаштовують хостели у звичайних квартирах і роблять життя сусідів нестерпним

Українці влаштовують хостели у звичайних квартирах і роблять життя сусідів нестерпним

Питання можуть вирішити у Верховній Раді: депутати планують заборонити здавати квартири під офіси чи хостели, запровадивши штраф до 80 тисяч гривень. Автор законопроекту Артур Герасимов запевняє, що ініціативи жодним чином не зачеплять звичайних винаймачів квартир. "Оренда квартир не підпадає під дію цього законопроекту", - каже він. Однак експерт групи економічного розвитку Дмитро Романович запевняє, що документ насправді недопрацьований. "Забороняти і штрафувати – це не рішення проблеми. Він не дає альтернативних механізмів", - наголошує фахівець.

У разі ухвалення, закон набере чинності за рік. А поки що сусіди квартир-хостелів мають змогу звертатися до поліції, якщо порушується громадський порядок, фіскальної служби, якщо є підозра про незаконну діяльність, а також у санепідемстанцію – в разі антисанітарії.

Кореспондент ТСН Антон Страшко

Наступна публікація