До НАБУ передали "чорну бухгалтерію" регіоналів на 2 мільярди доларів хабарів - ЗМІ

"Партія регіонів"незаконно виплачувала готівкові кошти низці колишніх та нинішніх високопосадовців.

"Партія регіонів" незаконно виплачувала готівкові кошти низці колишніх та нинішніх високопосадовців.

Про це повідомив в інтерв'ю "Дзеркалу Тижня" колишній перший заступник голови СБУ Віктор Трепак, який передав до НАБУ відповідні документи.

Йдеться про так звану "чорну бухгалтерію" регіоналів. Загальна сума виплат становить близько 2 мільярдів доларів.

За словами Трепака, значна частина цих матеріалів ­– "амбарна книга" корупційних виплат, які систематично здійснювалися за рахунок "общака" або "чорної каси" Партії регіонів.

"Серед фігурантів цих матеріалів - посадові особи найвищого рівня, міністри та керівники відомств, народні депутати, відомі політики, громадські діячі, представники міжнародних організацій, судді, у т.ч. найвищих судових інстанцій. Отримувачами хабарів були представники багатьох політичних партій – як провладних, так і опозиційних", - зазначив Трепак.

 

Однак він відмовився називати прізвища чиновників та політиків, які фігурують у документах, а також обставини, за яких ці люди отримували гроші. Трепак лише зазначив, що йдеться про список послуг, наданих регіоналам посадовцями різних рівнів, кожен з яких отримав за це незаконну грошову винагороду.

За його словами, внаслідок передачі НАБУ вищевказаних документів, фігурантами кримінальних проваджень можуть стати "десятки посадовців найвищого рівня".  

За інформацією видання, усі фігуранти отримували кошти під особисті підписи. 

Нагадаємо, уряд Миколи Азарова отримав кредит у рамках домовленостей між президентом РФ Володимиром Путіним і тодішнім президентом Віктором Януковичем у грудні 2013 року. Запозичення було видано за допомогою викупу євробондів України на 3 млрд доларів через Ірландську фондову біржу.

У 2015 році російська сторона не прийняла умов щодо реструктуризації боргу, зажадавши від Києва його повернення. Українська влада відмовлялася визнавати борг офіційним і наполягала на його комерційній основі. У свою чергу МВФ визнав борг перед Росією офіційним, але заявив, що кредитування України продовжиться, навіть якщо буде оголошений дефолт.

30 грудня 2015-го Кабінет міністрів України ухвалив рішення про введення мораторію на виплату боргу РФ.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: