Фонд держмайна оголосив конкурс з приватизації "Центренерго"

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Сам конкурс відбудеться через півтора місяця.

У середині грудня має відбутися конкурс з продажу 78,289% державних акцій ПАТ "Центренерго".

Відповідне оголошення про старт приватизації Фонд державного майна оприлюднив сьогодні, 29 жовтня, в газеті "Відомості приватизації", пише "Інтерфакс-Україна".

"Рівно через 45 днів відбудеться конкурс з продажу, і перше в цьому році підприємство великої приватизації отримає нового власника", - написав глава ФДМ Віталій Трубаров у Facebook.

Продаж пакета акцій "Центренерго" призначено на 11:00 13 грудня 2018 року. При цьому конкурс відбудеться лише у разі участі не менше двох потенційних покупців. Стартова ціна держпакету акцій становитиме 5,98 млрд грн, таку вартість визначив Кабмін.

Раніше радник із приватизації ПАТ "Центренерго" аудиторсько-консалтингова компанія Ernst&Young оцінила 73,8% пакета акцій підприємства, що належить державі, в 5,985 млрд грн (225,48 млн доларів). Про це йдеться в інформації про фіскальні ризики та їхній потенційний вплив на державний бюджет у 2019 році, опублікованій на сайті Міністерства фінансів. Згідно з документом, 2018 року з усіх об'єктів приватизації може бути продано лише пакет акцій "Центренерго". Про це пише УНІАН.

"З урахуванням строків узгодження Фондом державного майна умов договорів із радниками і узгодження обраних на конкурсах радників Кабінетом міністрів підготовка до приватизації зазначених товариств може початися лише в кінці 2018 - на початку 2019 року. Таким чином, 2018 року може бути продано лише пакет акцій розміром 78,289% статутного капіталу "Центренерго". Станом на серпень 2018 року компанія (Ernst & Young) визначила початкову ціну пакета акцій зазначеного товариства в сумі 5,985 млрд грн (225,48 млн дол.)", - йдеться в документі.

Ще в травні Кабінет міністрів затвердив список із 26 об'єктів, які належать до переліку великої приватизації на 2018 рік. Серед них - "Центренерго".

"Центренерго" є одним із провідних виробників електроенергії в Україні. Держава володіє 78,289% акцій компанії. До складу компанії входять три теплові електростанції - Вуглегірська, Зміївська та Трипільська, їхня сумарна встановлена проектна потужність становить 7665 МВт - 14% генерувальної потужності України. "Центренерго" постачає електроенергію до Київської, Харківської та Донецької областей.

ВідеоВерховна Рада ухвалила законопроект про приватизацію держмайна

Верховна Рада ухвалила законопроект про приватизацію держмайна, його підтримали 266 депутатів. В уряді сподіваються: спрощена система продажу привабить нових інвесторів. Перелік об’єктів, що не підлягають приватизації, розширили, туди додали зокрема медзаклади та заклади освіти. А до списку тих, хто не може бути покупцем, внесли представників Російської Федерації та осіб, що перебувають під санкціями.

Верховна Рада ухвалила законопроект про приватизацію держмайна

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції